eFootball PES 2020 официјална видео игра на ЕУРО 2020

евра 2020

Конами штотуку го објави ексклузивниот договор со УЕФА за назначување на eFootball ПЕС 2020 како официјална видео игра на следниот турнир ЕУРО 2020. За ова, она што го велат од познатиот развивач е тоа тие ќе започнат содржина за преземање во вториот квартал од следната година.

На овој начин, правата на Конами на ова натпреварување значат дека неговите ривали не можат да лансираат содржина од ова ЕУРО 2020, таа Официјално ќе започне на 12 јуни 2020 годинаИако е вистина дека натпреварот е активен веќе неколку месеци и дека официјалната квалификациска фаза по групи завршува во ноември оваа година.

ПЕС 2020

Содржината на УЕФА ЕУРО 2020 ДЛЦ ќе ги додаде сите новости за натпреварот

Самиот Конами го потврдува тоа по потпишувањето на лиценците со повеќе од 50 национални фудбалски тимови да се претстават во eFootball ПЕС 2020 тие имаат сè што ви треба за да ги привлечете fansубителите на ова натпреварување. Очигледно, актуелниот шампион на УЕФА ЕУРО, Португалија е исто така меѓу оние кои ќе се пласираат во игра. Овој вид договор исто така додава сè што се однесува на тимовите, од боите на дресовите, играчите, значките и сè што е пресоздадено до милиметар пред да започне Светското првенство во јуни.

И, конечно, во изјавата за Конами и УЕФА се зборува и за создавање на eEuro2020 турнир, натпревар за еСпорт што ќе се игра исклучиво во еФудбал ПЕС 2020. Наградата за 16-те најдобри екипи класифицирани во ова натпреварување ќе биде патување во Лондон за учество во придружен настан токму на местото каде се полуфиналните и финалето на УЕФА ЕУРО 2020 година

Следниот 10 септември eFootball ПЕС 2020 Е биде достапен на PlayStation 4, Xbox One и PC. Во случај на DLC за УЕФА ЕУРО 2020, неговото лансирање е закажано за вториот квартал од следната година и очигледно ќе биде бесплатно преземање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.