Самиот Elf - станете елф и претворете ги пријателите во џуџиња


На нова верзија на САМОHСум видел еден на ТВ Божиќен поздрав она што тие го направија во yonkis.com за момчињата на Знам што стори.. Честитки се направени оттогаш www.elfyourself.com каде ни овозможуваат да ги поставиме нашите слики и да им ставиме лице на многу убави џуџиња што танцуваат со малку зелени носии.

Очигледно оваа услуга не е нова, туку новата функционалност што овозможува додавање на повеќе слики за да можете да направите анимирана Божиќна разгледница со вашите најдобри пријатели. Исто така, подоцна можете да им испратите е-пошта за да можат да ја видат анимацијата и целата потполно бесплатна.

На врската погоре, можевте да видите како изгледаат честитки за џуџињата на ЛаСекста. Овде подолу имате видео на YouTube во кое можете да видите како изгледа кога ја правите поканата со една елфка:

- Божиќен поздрав на YouTube ElfYelfelf -

Па, ако сте убедени дека ќе видиме како да станеме елф, вие и вашите пријатели (пријатели) и како честитките што се добиваат се испраќаат по пошта. Нека започне елфаморфозата !!

1º) Одете во elfyourself.com и кликнете каде што пишува „ПОЧНЕТЕ ЈА ЕЛАФАМОРФОЗАТА!“
Започнете со трансформација во елф
2-ри) Пред вас ќе имате прозорец како следниот. Во кое ќе треба да кликнете на копчето «ПОДВИУВАЈ ФОТО» (прикачи-прикачи фотографија) за да најдеш слика на твојот хард диск што сакаш да ја користиш. Не грижете се ако имате само слики со цело тело, бидејќи подоцна можете да ја лоцирате областа на главата за да ја прилагодите вашата елф. Единственото нешто што треба да го имате на ум е тоа сликата не тежи повеќе од 2 мегабајти.
Поставете слика за да направите елф
3º) haveе мора да ги прифатите условите за употреба доколку сакате да ја креирате вашата елф картичка. Ако се согласувате, кликнете на „ПРИФАИ“ и ќе се отвори прозорец во кој ќе ја лоцирате сликата што ќе ја користите. Кога ќе го вчитате, пред вас ќе го имате прозорецот „ПРИМЕНИ ФОТО“, каде што можете да ги менувате големината и наклонот на сликата со манипулирање со „СКАЛА“ (скала) или „РОТИРА "Е“ (ротација), соодветно.
Фото поставување за елф
4-ти) Можете да ја преместите сликата со кликнување на неа и без да го ослободите копчето, движете го глувчето додека главата на вашата фотографија не одговара на нацртаниот преглед. Ако сакате да видите како изгледа, можете да кликнете на «TEST FACE» (Тест за лице) за да проверите дали е правилно прилагодувањето.
Преглед на вклопувањето на лицето на Токс на елфот
5-ти) Ако не ни се допаѓа, можеме да продолжиме со модификација на фотографијата или да испраќаме нова со кликнување на «НОВА ФОТО» (Нова фотографија). Кога сме задоволни со добиената елф, кликнете на «ЗАШТИТЕ ЛИЦЕ»(Record Face) за да го зачувате креираното лице. Сега програмата ќе ве праша «ДОДАЈТЕ УШТЕ ЕЛФ? » (Дали додаваме уште елф?).
Нека почнат танцувањето на елфите
Сега, ако сакате да додадете повеќе познати лица, кликнете на „ПОВЕЕ ФОТО“ и повторете го процесот. Ако сакате да биде ваше Самиот елф Кој случајно ги додаде другите лица, кликнува на «СЛУЧНО ЕЛФ»(Случаен елф) и ако сакате само да се појави вашето лице, не додавајте повеќе слики. Во кој било од трите случаи, кога ќе завршите, кликнете на „Ајде ЕЛФ“ (Ајде да одиме џуџиња) и оставете го танцот да започне.

6-ти) Во следниот прозорец тие ќе ве прашаат дали сакате да го додадете вашиот глас на елфот (сакате да го имате и елф вашиот глас?) Кликнете на „НЕ“ бидејќи оваа функција е платена. Continueе продолжиме без да платиме едно евро (долар, пезос, ...) и со кликнување на „НЕ“ ќе ја имаме трансформацијата во елф завршена („ЕЛФАМОРФОЗА КОМПЛЕТ“) потполно бесплатна.
Трансформацијата на елфот е завршена
Во овој последен прозорец можете да го прегледате резултатот со кликнување на «ПРЕГЛЕД», испратете го на пријател со кликнување на «ИСПРАТИ НА ПРИЈАТЕЛ«, Направете нова Божиќна честитка со кликнување на« ПОЧНИ ОД СЕ »или копирајте ја директната врска до разгледницата со кликнување на„ КОПИРАЈТЕ ГО ЕЛФОРОТ “.

И тоа е тоа. Тука го имате резултатот од трансформација на Tux (од Команда за Linux) во божиќен елф:
- Елвиш Тукс -
Се надевам дека ќе испратите смешни разгледници до сите ваши пријатели (пријатели) и ќе се забавувате со оваа забавна и убава Божиќна алатка. Поздрав од лозје.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

32 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   рубисф dijo

  Имам еден направен таму со моите пријатели ... хехехе ... Куткси го стори тоа, сега морам да направам еден за мајка ми со четворицата од семејството ... к мрзеливост: С

 2.   Оператор dijo

  Јас сум по еден што е ист, но излегуваат слики како да сте видео кое фрла снежни топки и така натаму ... Нема да звучи така, нели?

 3.   Оцет убиец dijo

  Па, немојте да бидете мрзливи, тоа е момент;) =

 4.   Susana dijo

  Сакам да направам еден од тие елф и кога ќе прифатам, сè ќе исчезне, се исклучува, што се случува? Што треба да направам?

 5.   Оцет убиец dijo

  Оператор Се обидов да побарам нешто како што сметате, но ништо. Се надеваме дека некој што го познава ќе прочита и одговори на нас. Се најдобро.

 6.   Оцет убиец dijo

  Сузана, бидејќи сè доаѓа на англиски јазик, точно каде кликнувате кога ќе кажете дека ќе му дадете да прифати, може да биде „почеток од почеток“?

 7.   Хуго dijo

  Не ми дозволува да влезам на страницата, ниту ми дозволува пристап од врска.

  Имам прозорци 98.

  Може ли тоа да биде проблемот?

  Ја ценам информацијата.

 8.   Оцет убиец dijo

  Уго не си прв со тој проблем, пробај да инсталираш Firefox.

 9.   виваласвегас dijo

  Имам WinXP и ја имам инсталирано најновата верзија на Firefox и не можам да влезам ниту на страницата. Ајде, можам да влезам, но екранот останува празен, како да нема ништо на него. Дали ќе треба да инсталирам нешто?

 10.   Оцет убиец dijo

  vivalasvegas мора да имате овозможен JavaScript и најновата верзија на Flash за да можете да го користите ElfYourself, ако веќе имате сè и не можете да влезете, не знам што може да биде.

 11.   генија dijo

  Ние секогаш доаѓаме до КОПИРАYЕ ГО ЕЛФОТ и не успеавме да испратиме
  Можете да ми ја објасните оваа точка подетално, бидејќи не ја разбирам како ја копирам таблата со исечоци.

 12.   Оцет убиец dijo

  Здраво господине, КОПИРАЈ СЕ СЕБЕ што правиш е да ја копираш адресата на врската каде што е разгледницата ElfYourself на таблата со исечоци. Така да не се плеткате, најдобро е да кликнете на „ИСПРАТИ НА ПРИЈАТЕЛ“ и да дадеш е-пошта, ќе пристигне е-пошта со врската до разгледницата. Се најдобро.

 13.   Милоста dijo

  Сега се обидов да го направам елфот Божиќ ... и можеби затоа што поминаа соодветните датуми, но секогаш ја наоѓам страницата затворена, само ми дозволува да влезам на друга страница со канцелариски материјали. Би сакал да знам дали тоа е причината или имам некој друг проблем, благодарам и со почит

 14.   нес dijo

  Не лудувај, тие ја затворија врската, периодот.

 15.   Оцет убиец dijo

  Па, веќе е затворено, ќе треба да почекаме за следната година.

 16.   аинхоа dijo

  прашање? Еске сакам да ставам џуџиња и не можам како да го ставам тоа. Не знам единствено што сакам е некој да ми каже каде да го дадам за да излезе сега да ставам лица и тоа благодарам

 17.   Марија dijo

  Ја давам страницата и амки не добивам ништо од starвездата ефамолфоза и тогаш не можам да направам како што треба за да можам да создадам кукла

 18.   Лили dijo

  Сакам да знам дали има некој начин да го зачувам на компјутер

 19.   Ева dijo

  Не ја сфаќам работата (ПОЧНИ ГО ЕЛАФАМОРФОЗАТА), ми вели да ја преземам фотографијата директно, и кога ќе стигнам на крајот од неа, таа ми ја бара лозинката за компјутер и мојата адреса за е-пошта, зошто? Тие ви наплатуваат на крајот од целата сума, парите што ги ставивте таму? Ви благодарам

 20.   Чулер dijo

  Како можам да преземам еден што ми е испратен? без да плати денар чисто. тој тој

 21.   иверен dijo

  Супер е добро, имам елф и не ми даде среќа, но ако ми служат овие информации

 22.   локаа_илааа dijo

  Ако не можете да го видите видеото, јас навивам

 23.   ана & веро dijo

  ЗДРАВО, САКАМЕ ДА НАПРАВИМЕ СОБРАНИЕ ОД ОВИЕ ЗА НАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И НЕМАМЕ ИДЕА НЕКОЈ ОБЈАСНУВА ??
  ГАРЦИЈА, извинете за непријатностите! 🙂

 24.   Марија dijo

  Ни јас не знам ништо

 25.   сестајо бело dijo

  Ми се допаѓаат овие видеа

 26.   мансот dijo

  ИСПИШТУВАТЕ ГО ПОСТАВУВАЈТЕ НАЈВА THНОТО Она што мора да го платите.

 27.   tala dijo

  Не можам да ја започнам морфозата што треба да се направи

 28.   Ivana dijo

  Би сакал да знам како можам да се префрлам на фејсбук, но во група ... не на мурал на пријател ... Ви благодарам ...

 29.   Јулија dijo

  Thisе го сторам ова без дозвола на моите родители и ќе се возбудам. Никогаш не сум ги излажал родителите, прв пат го правам тоа

 30.   Убавата девојка dijo

  Одлично е, одлично е и исто така е смешно ...

 31.   генаро dijo

  хахахахахаха толку добро¡¡¡¡¡¡¡

 32.   Маријана dijo

  нема ништо, таа страница на elfyourself.com не покажува за мене да им ставам лице на моите пријатели. не го покажува тоа, само вели shoppingвезда шопинг officemax.com дека веќе не ги покажува гоблинските лица како порано ако може, што по ѓаволите им е ... ...убев и не ме пушта ... :( таа страница толку многу ме забавуваше и ме тера многу да се смеам ... колку разочарувачки ако ми покажеш не ...