Еван Блас потврдува дека ќе видиме само две верзии на iPhone 7 со кодни називи „Сонора“ и „Дос Палос“

Јаболко

Секој ден што поминува, знаеме се повеќе и повеќе информации за новиот iPhone 7, но досега ниту Apple ниту кој било извор не беше во можност да потврди дали конечно ќе видиме две верзии на мобилниот уред од Купертино на пазарот или три како што имаа се шпекулира. Овие 3 верзии, според гласините, ќе не донесат на пазарот a iPhone 7, iPhone 7 Plus и iPhone 7 Pro тоа би имало двојна камера.

За среќа, се појави на сцената Еван Блас (@evleaks), вистинскиот крал на протекувањето, кој и покрај тоа што не зборуваше премногу за Епл, се чини дека сакаше да направи исклучок за да потврди преку својот Твитер профил дека Seeе видиме само две различни верзии на iPhone 7 и не три како што се шпекулираше.

Блас, познат по тоа што дава точни и секогаш реални информации за мобилни уреди и други гаџети кои сè уште не се официјални, исто така додаде дека Епл ги крстил двете верзии на iPhone 7 како „Сонора“ и „Дос Палос“, кои се два града во Калифорнија и кои замислувам во Купертино ќе имаат друго значење, сè уште не откриено.

Веста, која доаѓа од кого доаѓа, се чини дека е целосно потврдена и скоро никој не се сомнева дека на пазарот ќе видиме само две верзии на iPhone 7, иако сега треба да расчистиме многу сомнежи за нив. На пример, еден од нив е дали ќе продолжат да се нарекуваат iPhone 7 и iPhone 7 Plus како порано или ќе го сменат името. Покрај тоа, мора да знаеме и дали конечно новиот терминал на оние во Купертино ја вклучува познатата двојна камера што се појави на неколку филтрирани слики.

Дали мислите дека издавањето на Apple на само две верзии на новиот iPhone 7 ќе биде потврдено?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.