Eve V е совршена алтернатива на Surface Pro на Microsoft

Ева В.

Surface Pro е практично еден вид, хибрид од овие карактеристики е тешко да се најде произведен од други брендови кои не се посветени на нискиот опсег. Поради оваа причина, Eve V сака да обезбеди лесно решение, станувајќи најинтересната алтернатива на Surface Pro што во моментов можеме да ја најдеме на пазарот. Јасно е дека нема да го најдеме потписот на Microsoft на неговата шасија, туку на Оперативниот систем. Што повеќе, Во однос на функционалноста и дизајнот, тој е неверојатно сличен што сериозно ќе ве натера да се запрашате дали вреди Surface Pro да се купи.

Компјутерот ќе има процесор за избор, помеѓу Core m3, i5 или i7, во зависност од автономијата и моќноста што им е потребна на секој корисник. Што се однесува до RAM меморијата, повеќе од истата од 8 GB и до 16 GB за да одговараат на потрошувачот, иако м3 со 16 GB RAM меморија нема да има многу смисла. Складирањето, исто така, да се избере, од 128 GB до 512 GB SSD меморија.

Екранот, од 12,3 инчи со резолуција од 2736 × 1824 Тоа воопшто не е лошо, да, ЛЦД-панел за допир, без OLED-екрани. За да го преместите, има батерија која ветува 12 часа автономија, тешко е да поверуваме, бидејќи засега само Apple ги исполнува своите проценки во однос на батериите.

[ширина на вимео = »830 ″ висина =» 410 ″] https://vimeo.com/192436982 [/ вимео]

Willе има од една страна а Традиционален USB 3.0, придружен со 2 USB-C Thunderbolt 3.0 и 3,5 mm приклучок за Jackек, од друга страна ќе има уште еден традиционален USB 3.0. Што се однесува до безжичните, Bluetooth 4.2 и најновите WiFi конекции.

Но, важно е да биде цената, бидејќи спецификациите веќе не оставија со отворена уста, бидејќи има соодветни додатоци како молив, тастатура ... Па, во моментов е присутна во Indiegogo и веќе помина седум пати поголема од целта од 75.000 УСД, така што ќе ги задржиме очите отворени за да видиме колкава е продажната цена. Производството се очекува да започне во јануари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.