Famicom Mini е јапонска верзија на NES Classic

Како што веќе знаете, NES Classic ќе пристигне во Шпанија во ноември, а во Actualidad Gadget ќе ви ги донесеме неговите unboxing и соодветни анализи на истиот ден на лансирање. Во меѓувреме, ќе можеме да ја отвориме устата со приколките што излегуваат од конзолата и фотографиите што ги споделуваат некои колеги од специјализираниот печат. Како и да е, како што многумина од вас знаат, во Јапонија системот за забава Nintendo не беше познат како NES, туку како Famicom, со нешто понеобичен и впечатлив дизајн. Па тоа, Тие немаше да бидат без нивната Classic Mini верзија, Famicom Mini ќе биде јапонска верзија на NES Classic Mini.

Како што е со намалена големина, така ќе го видиме и во Јапонија. Причината е што просторот во Соединетите држави веќе не беше модерен и имаше криза во светот на видео игрите доста важна, поради што Nintendo сакаше да го одврзе NES од името на видео играта, и реши да го нарече Nintendo Систем за забава. Во Јапонија, loversубителите на ексцентричниот, остана спектакуларниот дизајн на Фамиком, со својот резервоар за контролите и тој аспект на вселенскиот брод. Како и да е, ако тие го лансираа NES Classic Mini, зошто да не го лансираат во верзија Famicom ...

En хардверски, игрите и можностите се сосема исти, ова е списокот на игри компатибилни со Famicon и NES Classic.

магаре Конг
• Марио Брос
• Pac-Man
• Ексцитбајк
• Борба со балони
• Алпинист
• Галага
• Ји Ар Кунг-Фу
• Супер Марио Брос.
• Легендата за Зелда
• Атлантида без Назо
• Градиус
• Духови на гоблини
• Клучот на Соломон
• Метроид
• Кастлеванија
• Зелда II: Авантурата на врската
• Цупари Озумо
• Супер Марио Брос 3
• Нинџа Гајден
• Мега човек 2
• Ривер Сити Рансом
• Двоен змеј II: Одмаздата
• Супер Контра
• Финална фантазија III
• д-р Марио
• Центар на градот Некетсу Кушинкиоку: Сорејуке даинудукаи
• Марио отворен голф
• Супер Марио САД (американска верзија на Супер Марио Брос 2)
• Кирби авантура

Japanе биде објавен во Јапонија на 10 ноември и Costе чини 5.980 јени, повеќе или помалку од 60 евра што ќе ја чини верзијата NES Classic во Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.