Нов таблет на Амазон се појавува во FCC

amazon-fire-10-алуминиум

Се приближува септември и со него не само германскиот саем на IFA, туку и многу компании ги лансираат своите производи поврзани со читање, особено еРедер и таблети. Во овој поглед, Амазон е секогаш референтна точка и оваа година нема да биде помалку. Само вчера се појави во FCC сертифицирање на таблет што му припаѓа на Амазон и веројатно ќе биде презентиран во текот на следните денови.

За жал, не ја знаеме големината на екранот, така што не можеме да кажеме дали тоа ќе биде новиот таблет од 50 долари, иако знаеме дека Амазон го повлече таблетот Fire 8 HD со она што може да бидеНовиот модел е замена за оваа таблета.

Новиот таблет на Амазон може да има 8-инчен екран

Ако земеме сертификација како референца, знаеме дека новиот таблет ќе има Wi-Fi, Bluetooth, барем една камера и слот за микросд картички, нешто што ќе ни овозможи да го прошириме внатрешното складирање што го има уредот.

За овој уред Амазон ја следеше својата техника на користење на компании за екрани кои тврдат дека се реализација, но кои подоцна ќе се продаваат под името Амазон. Толку многу зборуваат реновирање на пожар од 50 американски долари, уред што го направи Амазон еден од трите најпродавани производители на таблети на пазарот.

Можеби е и тоа Амазон ги обновува сите свои таблети но дека ги дистрибуирал преку неколку компании за да не привлече внимание, така што не само Fire 8 HD или Fire 50 долари би биле обновени, туку и целиот негов каталог. Во секој случај, било да е тоа едно или друго, се чини дека во текот на следните неколку недели Амазон ќе има нови уреди за своите клиенти. Сепак Theyе бидат ефтини или ќе бидат поскапи од сегашните?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.