FIFA Mobile 2017 сега е достапна за iOS и Android уреди

Уште една година, и веќе има неколку, FIFA Mobile 2017 е сега достапна за преземање на iOS и Android уреди, соодветно преку App Store и Google Play. Покрај тоа, оваа година дебитираше и во новиот Windows 10 Mobile, така што секој корисник што го користи новиот мобилен оперативен систем на Microsoft може да постигнува голови без одмор.

Меѓу новитетите што ги наоѓаме во оваа верзија на популарниот фудбалски симулатор е и подобрена вештачка интелигенција, подобра графика и обновена игра. Како сето ова да ви изгледа малку, играчите сега имаат чувства и ќе бидат погодени од настаните што се случуваат во текот на играта.

Како важна новина, постои и можност за играње преку нов режим на игра, крстено како напад, што сепак треба да го пробаме и да го откриеме во длабочина, за да ви кажеме дали вреди овој нов начин на играње на FIFA 17 или не.

ФИФА Мобилен 17

За жал, овој FIFA Mobile 17 е исто така придружен со лоши вести и тоа е дека и покрај фактот дека преземањето е бесплатно и само 100 MB, што за игра не е голема, секогаш мора да бидеме поврзани со мрежата на мрежи, што ќе спречи да играме кога немаме достапна Интернет-врска.

Еве ги врските за преземање на FIFA Mobile 17 за Android, iOS и Windows 10 Mobile.

ФИФА Фудбал (врска со AppStore)
ФИФА Фудбалслободен
ФИФА Фудбал
ФИФА Фудбал
цена: слободен

FIFA Mobile 17 за Windows 10 Mobile

Подготвени сте да започнете да уживате во фудбалот на вашиот мобилен уред?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.