Фирмверот PlayStation 4.50 4 може да дојде неодамна

Еден од најрелевантните аспекти што го катапултираа PlayStation 4 Како најдобра конзола на оваа генерација, тоа е без сомнение фирмверот. Малку по малку, Сони имплементираше повеќе можности на конзолата што не сака да потстане со текот на времето. Имајќи ги предвид годините по неговото лансирање, ништо не би нè натерало да помислиме дека Сони сè уште дава сè од себе кога станува збор за софтверот, но тоа е така. Фирмверот 4.50 на PlayStation 4, кој меѓу многу други новини ја вклучува и мајчината поддршка за хард дискови преку USB, може да пристигне неизбежно.

Без сомнение, ажурирањето го повикуваат сите неодамнешни сопственици на PlayStation 4 Pro, и тоа е тоа конечно вклучете го оној познат како „Зголемување на режимот“, систем што преку софтвер ќе ја подобри перформансите што ги нудат видео игрите на таа конзола, овозможувајќи ни да избереме помеѓу 4K резолуција или зголемување на FPS.

Сепак, друга фантастична новина е можноста за додадете надворешни хард дискови преку USB 3.0 врскаПод ова мислиме дека едноставно со добивање на добар механички хард диск (или солиден) за добра цена, можеме значително да го зголемиме меморијата за складирање на нашата конзола, идеална за сите оние кои ме сакаат мене повеќе го сакаат дигиталниот формат од физичкиот формат видео игри се загрижени.

Како додаток, можете да ја прилагодите позадината од менито «Сподели» и интерфејсот на менито за брз пристап ќе се подобри, оној што се појавува кога долго притискаме на копчето «PS». Новитетите достигнуваат и очила за виртуелна реалност на PlayStation, овозможувајќи исто така да емитуваат и прегледуваат содржина во 3Д.

На кратко, повеќе новини што се додаваат на софтверот на PlayStation 4 и кои ќе пристигнат неизбежно помеѓу вечерва и следните неколку дена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.