Fortnite за Android доаѓа ова лето

Фортните битката Ројал

PUBG и Fortnite станаа референца оваа година во игри на бит ројал на мобилни платформи, барем PUBG, бидејќи верзијата на Fortnite за Android сè уште не е достапна, и покрај тоа што беше достапна скоро 3 месеци на мобилната платформа на Apple. Многумина беа гласини што го опкружуваа можното лансирање на Fortnite за Android, но ниту еден со доволна основа.

До сега. Епски игри, развивачи на Fortnite, само го објавија тоа Андроид верзијата ќе пристигне ова лето Ова лето? Да Тоа е, може да пристигне во јули, август или ако го истегнеме малку повеќе во септември. Уште еднаш се покажа дека огромното мнозинство на развивачи продолжува да се обложува на iOS наместо на Android, без оглед за кого станува збор.

Веројатно е дека „Epic Games“ сака да го симне притисокот и го објави ова соопштение со недефиниран датум во случај да наиде на некој проблем кога станува збор за ставање крајни удари на играта, па може да биде најдоцна до јули , Корисниците на Андроид конечно ќе можат уживајте во овој битка ројал потполно бесплатноКако PUBG, бидејќи единствената монетизација што ја вклучува играта се наоѓа во облеката, ништо повеќе.

Сите играчи слетуваат на земја само со облека, на почетокот во PUBG се прави во долна облека, сè додека не добиеме облека ако играме редовно, а тие мора да бараат меѓу куќите и оружјето и потребната муниција за да можат уништи ги сите наши непријатели. За разлика од Fornite, PUBG ни овозможува разговор преку играта со нашиот тим за да можеме да се организираме кога се соочуваме со други непријатели во група, функција што во моментов не е достапна во Fortnite, но тоа ќе го стори наскоро, кога помалку според до инвеститорот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.