Fortnite for Switch може да биде реалност доколку се потврди ова истекување

Во последната година, она што стана модерно во видео игрите се борбите на Battle Royale, кои или индивидуално, во дуо или во четири групи, мора да бидете единствените што ќе преживеат на бојното поле. Денес има само две игри кои максимално го користат овој режим: PUBG и Fortnite.

Иако е точно дека PUBG се појави на пазарот пред Fortnite, последниот го копираше режимот Battle Royale на PUBG, иако претходно беа достапни и во други игри како H1Z1, што го принуди PUBG да ги тужи Epic Games за копирање на тој режим на битка, режим на битка, создаден од инвеститорот што го имплементираше во H1Z1 и PUBG, па Fortnite може да игра лошо.

Она што е важно тука е дека сите fansубители на Fortnite наскоро ќе можат да ја играат оваа игра со естетика на цртаните филмови на Nintendo Switch, се додека истекува сликата што е објавена во напис од 4chan и од која според Котаку, потекнува од многу сигурни извори. Котаку сугерира дека за време на Е3, Epic Games ќе го објави издавањето на Fornite за Nintendo Switch.

Ако оваа слика не е доволен доказ, можеме да ги разгледаме другите наслови прикажани на сликата, наслови што веќе беа најавени за преносната конзола на Nintendo, како што се Dragon Ball Fighter Z, FIFA и Monster Hunter Generations Ultimate. Исто така е веројатно измама. За среќа, ќе треба да почекаме само 12 дена за официјално да потврди инвеститорот Ако Fortnite ќе биде еден од следните наслови што доаѓа на Nintendo Switch.

За жал, и поради графичкото насилство на PUBG (нешто што не го наоѓаме во Fortnite), оваа игра ако нема шанси да стигне до Nintendo Switch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.