Fortnite предупредува на бесплатни измами на V-Bucks на YouTube

Фортните битката Ројал

Денес стана нешто од најчестите, во рамките на играта наоѓаме купувања. Ова е случај во Fortnite, кој ги вклучува овие набавки во него. Во овој случај, набавките се плаќаат со V-Bucks, што е виртуелна валута на играта. Иако за да го добиете, мора да го платите со вистински пари. Како што знаете, таа е една од најпопуларните игри во моментот.

Толку многу луѓе бараат да го искористат ова за да измамат корисници. Затоа, на страници како YouTube наоѓаме многу реклами што го кажуваат тоа лесно можете да добиете бесплатни V-Bucks да се користи во Fortnite. Иако се измами.

Зошто Epic Games е принуден да го реши проблемот и да им ги разјасни работите на корисниците. Тие тоа го сторија преку порака на нивниот профил на Твитер. Тие ги предупредуваат корисниците да бидат будни и да не паѓаат на овие измами кои нудат бесплатни V-Bucks на YouTube.

Ако одиме на YouTube, наоѓаме многу видеа од овој тип. Значи, многу веројатно е дека веќе има доволно корисници кои сакаат да играат Форнитет, кои биле погодени од овој вид измама. Епски игри коментираат дека единствениот начин да се добијат V-Bucks безбедно е нивната веб-страница или играта. Никаде на друго место не е можно.

Покрај тоа, сакаше да нагласи дека бесплатните V-Bucks не постојат. Значи, компанијата беше сосема јасна за оваа ситуација. Тие тврдат дека овие страници сакаат само да го измамат корисникот и веројатно да ги добијат нивните приватни податоци. Значи, мора да бидете внимателни со оваа ситуација.

Со оглед на популарноста на Форнитет Сигурно дека не е единствената измама што ќе ја најдеме во овие месеци. Бидејќи сигурно ќе се појават нови начини со кои тие ќе бараат да ги добијат парите или податоците на играчите со популарната титула на Епски игри.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.