Андроид уреди компатибилни со Fortnite

Една од игрите за откривање, за мобилни уреди, за 4 месеци колку што бевме оваа година е Fortnite, без да се заборави фантастичниот PUBG. Fortnite беше лансиран исклучиво преку систем на покани само за iOS уреди, систем за покани што веќе заврши и во моментов секој корисник на iOS кој сака да ја преземе и ужива во играта може да го стори тоа без да чека.

Бидејќи Epic Games се подготвува да започне за платформата Android, компанијата објави список со терминали за Android во која можеме да уживаме во Fortnite. Како што можеме на списокот, не само што наоѓаме телефони од висока класа, иако ќе бидат оние што покажуваат повисок графички квалитет, туку може да најдеме и телефони од среден опсег погодни за сите џебови.

Ако вашиот паметен телефон не е на оваа листа, имајте на ум дека е привремен список, па во текот на следните неколку дена е веројатно дека ќе бидат додадени нови телефони, како што се OnePlus 5 или OnePlus 5T, терминали кои се совршено компатибилни со барањата на Fortnite, но кои не се појавуваат во списокот на компатибилни терминали.

Андроид уреди компатибилни со Fortnite

 • Google Pixel 2 / Pixel 2 XL
 • Huawei Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Lite
 • Huawei Mate 9 / Mate 9 Pro
 • Huawei P10 / P10 Plus / P10 Lite
 • Huawei P9 / P9 Lite
 • Huawei P8 Lite (2017)
 • LG G6
 • LG V30 / V30 +
 • Моторола Мото E4 Плус
 • Motorola Moto G5 / G5 Plus / G5S
 • Моторола Мото Z2 Игра
 • Nokia 6
 • Разер Телефон
 • Samsung Galaxy A5 (2017)
 • Samsung Galaxy A7 (2017)
 • Samsung Galaxy J7 Prime / Pro / J7 Prime 2017
 • Samsung Галакси Забелешка 8
 • Samsung Galaxy On7 (2016)
 • Samsung Galaxy S9 / S9 +
 • Samsung Galaxy S7 / S7 Edge
 • Samsung Galaxy S8 / S8 +
 • Sony Xperia XA1 / XA1 Ultra / XA1 Plus
 • Sony Xperia XZ / XZs / XZ1

Fortnite iOS

Со цел да уживаме во Fortnite на iOS, нашиот терминал, покрај тоа што управува со најновата верзија на iOS, број 11, и има трајна врска на Интернет, мора да биде едно од следниве:

 • iPhone SE
 • iPhone 6s
 • IPhone 6s Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Плус
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Плус
 • iPhone X
 • iPad Мини 4
 • iPad воздух 2
 • iPad 2017
 • iPad Pro во сите свои верзии

За жалако имате iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Mini 1,2 или 3 и iPod Touch ќе мора да ги обновите уредите доколку сакате да уживате во Fortnite.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.