Fortnite сега е достапен за Nintendo Switch потполно бесплатен

Минатото 1 јули одекнавме истекување во која беше наведено дека модерната игра, Fortnite, е на списокот на игри што јапонската компанија планираше да ги претстави за време на Е3 2018. За време на прославата на настанот Нинтендо, Компанијата објави достапност за водечката конзола на компанијата.

Како и во сите платформи на кои е достапен, Fortnite е достапен за преземање потполно бесплатно преку е-продавницата. Функционалноста крос-игра е достапна за сите платформи, вклучително и за Nintendo Switch, за да можеме да играме против играчи на компјутер, Xbox One и мобилни уреди.

За жал оваа функција не е достапно за корисниците на PlayStation 4, како што е наведено од односите со јавноста на Epic Games Ник Честер преку Твитер, како и корисниците на Xbox и PlayStation 4 не можат да се натпреваруваат заедно. Во моментов, режимот „Зачувај го светот“ не е достапен во оваа промоција, достапен е само режимот „Battle Royale“, па доаѓањето на Fortnite на оваа платформа е радост за корисниците кои го чекаа Haveе почекаме за идните надградби за да видиме дали Epic Games додава повеќе режими во играта.

Nintendo Switch беше последната конзола што можеше да ужива во Fortnite, откако претходно слета на мобилни уреди PC / Mac, PlayStation 4, Xbox One и Apple, бидејќи засега оперативниот систем Android, оваа игра сè уште не е достапна. Според Epic Games, развивач на оваа игра, пред неколку недели, лансирањето на Fortnite за Android е закажано за ова лето, така што од 21 јуни до 21 септември, оваа игра може да пристигне во секое време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.