Fortnite се врати со Поглавје 2 Сезона 1

Fortnite Глава 2 Сезона 1

Минатата недела, по настанот што доведе до крај на десеттата сезона, момците на Епски игри ги затворија серверите и оттогаш апсолутно никој не беше во можност да ја игра најпопуларната битка Ројал во светот на видео игрите. Кога пристапувавме на играта, можевме да видиме само црна дупка, црна дупка што целосно го проголта островот.

Во текот на претходните недели, многумина беа гласини кои укажуваа на Fortnite дека може да добијат нова мапа, гласина што конечно е потврдена. Со премиерата на оваа нова мапа, Fortnite одете во следното поглавје и рестартирајте ги сезоните. Првата сезона на Поглавје 2 од Fortnite сега е достапна и тука ви ги кажуваме сите новости.

Новото поглавје на Fortnite не само што ни нуди карти, возила и оружје, туку исто така ни нуди подобрувања во корисничкиот интерфејс, како и подобрен дизајн и не толку цртан филм како до сега. Иако од Епски игри не го потврдуваат тоа, сè укажува на тоа дека оваа нова сезона е создадена од нула, се надеваме дека е за подобрување на перформансите на играта, особено на компјутерите и мобилните уреди не толку моќна, каде што перформансите започнаа да оставаат многу да се посакаат во последните месеци.

Нови способности на поглавје 2 на Fortnite

Fortnite Глава 2 Сезона 1

Риба

Ако бараме живот или штит, можеме да користиме риболовни прачки во реките за да добиеме риба што ја тие го обновуваат животот или ни даваат штитови, во зависност од рибата што ја добиваме. Можеме и да ловиме на оружје, па затоа нема да биде лошо да тргнеме од риболовни стапови, се додека не сме добро опремени.

Нуркање

Новата мапа ни нуди многу области со вода, области што можеме да ги поминеме со помош на глисери или нуркање или пливање.

Сокријте се во сено и контејнери

За сите оние играчи кои сакаат живи да ги достигнат последните моменти од натпреварот, оваа нова сезона им овозможува да се сокријат во сено за да ги изненадат непријателите. Оваа нова вештина сигурно нема да им се допадне на многу корисници бидејќи ги охрабрува стаорци во играта.

Полнете со нашите придружници

Ако сме несреќни што партнерот паѓа во борба, можеме да го носиме за да го однесеме на сигурно и да го лекуваме со завој базука.

Битката поминува 1.500 долари

Во претходните сезони, плаќањето за борбена пропуст ни овозможи да добиеме преку наградите на секое ниво, доволно мисирки за да го купиме следниот борбен пас и ништо повеќе. Со објавувањето на второто поглавје, битката поминува ни нуди до 1.500 долари За следното поминување на битката и случајно, купете ни некој друг естетски елемент од продавницата. Battle Pass чини исто како и во претходните изданија: 950 долари.

Нова мапа на Fortnite Глава 2

Fortnite Глава 2 Сезона 1

Новата мапа практично ја елиминира снежната област што толку многу започна да ги заморува корисниците, покажувајќи снег во многу мало подрачје на островот. Водата е главниот протагонист и каде сигурно ќе се водат епски битки, особено меѓу одреди кои користат моторни чамци, уште една од новините на оваа нова сезона.

Новата мапа ни нуди до 13 нови локации, сите тие се сосема нови и без да нè потсетуваат во кое било време од претходните 10 сезони и каде се вклучени неколку острови со различна големина.

Нови возила на Fortnite Chapter 2

Моторни чамци

Новата мапа ни нуди многу области со вода, области што можеме да ги поминеме со пливање, нуркање или со користење на моторни чамци.

Ново оружје на Fortnite Глава 2

Како што е вообичаено со секоја нова сезона, некои оружја се враќаат од комората, како што е пушка пушка.

[Развивање]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.