Fortnite Battle Royale доаѓа на мобилните телефони

Фортните битката Ројал

Мултиплеерските борбени игри се жанр што ги носи конзолата и компјутерот бурно. Тие имаат сè повеќе следбеници. Покрај тоа, гледаме како овие игри почнуваат да стигнуваат до мобилните телефони со текот на времето. Една од најпопуларните наслови денес е Фортните битката Ројал. Сега потврдено е дека играта ќе стигне до мобилните телефони.

Значи, веста е што го потврдува големиот напредок што го доживуваат овие типови на игри. Како што Fortnite Battle Royale е можеби најуспешната титула во моментот во жанрот. Сега, тие се пуштени на нова публика.

Бидејќи корисниците со iPhone или Android телефон ќе можат да ја играат оваа популарна игра. Се очекува да пристигне наскоро, иако студијата засега не сакаше да открие одреден датум. Она што се чини е тоа Корисниците на Андроид ќе мора да почекаат уште малку. Нешто што е вообичаено, бидејќи игрите се лансираат во многу случаи прво на iOS.

Fortnite iOS

Epic Games, студиото зад Fortnite Battle Royale, потврди дека содржината на играта на мобилните уреди ќе биде иста. Значи, нема од што да се плашиме, нема да има промени. Ниту на подобро ниту на полошо. Значи, искуството ќе биде идентично.

Покрај тоа, потврдено е дека ќе има и вкрстена игра помеѓу различните платформи. Една од најпопуларните карактеристики на играта. Значи, облогот на студијата е сериозен. Тие не сакаа да променат ништо што ја прави играта да изгуби квалитет во својата мобилна верзија.

За корисниците на Android, Во моментов нема датум на објавување за Fortnite Battle Royale. Се очекува прво да дојде на iOS, бидејќи е организиран настан, а по некое време корисниците со Android телефони ќе можат да уживаат во играта. Сигурно во втората половина на годината. Но, се надеваме дека „Епски игри“ ќе коментираат повеќе за ова..


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)