Galaxy S8 може да се појави на пазарот неколку дена по презентацијата

Samsung Галакси S8

Повеќето производители на мобилни телефони имаат навика постепено да ги ослободуваат своите уреди по земја или регион со текот на времето, така што никогаш нема начин сите да уживаат во најновиот модел од производителот од првиот ден. Единствениот што во моментов ги лансира своите нови модели набргу по презентацијата и неколку земји заедно е „Епл“, но се чини дека тој нема да биде единствениот, бидејќи „Самсунг“ се чини дека сака да ја смени својата стратегија и произведува „Галакси С8“ за да може да го лансира моделот што е можно побргу по неговото претставување и на меѓународно ниво, исто како и „Епл“.

Според веб-страницата Naver.com, со седиште во Виетнам, каде е фабриката каде што Samsung би требало да го произведува Galaxy S8 Корејската компанија планира да произведе 4,7 милиони уреди во текот на овој месец, додека во текот на април, веќе во целосна продукција, ќе произведе 7,8 милиони единици за да се обиде да ги исполни потребите на корисниците, корисници кои се многу желни да ги видат сите новости дека следниот предводник на корејската компанија има во продавница за нас.

Што Веб-страницата не ги специфицира единиците што ќе бидат произведени за секој моделДоколку конечно се потврди дека Самсунг ќе ги лансира 8-инчниот S5,8 и 8-инчниот модел S6,2 +. Овие бројки потврдуваат дека Самсунг сака да го пушти својот терминал на пазарот во најбрз можен рок, поради доцнењето во неговото претставување, што требаше да се случи во рамките на MWC одржан во Барселона пред неколку дена, како и последните години. Она што е јасно и потврдено од Samsung е дека на 29 март во Newујорк, компанијата официјално ќе ги претстави Galaxy S8 и Galaxy S8 +, покрај тоа што ќе ги понуди точните датуми на лансирање и достапноста.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.