Galaxy S8 може да се види на прес-слика што ги покажува сите негови детали

Samsung

На 29 март, Samsung официјално ќе го претстави новиот Galaxy S8, што ќе се појави на пазарот во две различни верзии, во зависност од големината на вашиот екран. Веќе бевме во можност да го видиме на неколку филтрирани слики и дури ги знаевме практично сите негови спецификации благодарение на протекувањето што се произведуваше со текот на времето.

Денес Слика од следниот предводник на Samsung повторно кружи на мрежата, објавено од вистински експерт за протекување и гласини, како што е Еван Блас и што можете да го видите на врвот на овој напис.

Не знаеме дали станува збор за Galaxy S8 или S8 +, но во него можеме да го видиме новиот терминал на јужнокорејската компанија, со закривен екран од двете страни, скенерот за ирис кој се наоѓа на горниот дел, копчето за јачина на звук на лево и, конечно, прекинувачот за напојување на уредот десно од уредот.

Сликата исто така ни овозможува да видиме a копче, за кое до сега не знаевме ништо, што е под јачината на звукот, и дека во моментов не знаеме ништо за тоа, иако сè укажува на тоа дека може да се искористи за активирање на новиот виртуелен асистент Bixby.

Што мислите за дизајнот на новиот Galaxy S8 што можеме да го видиме на сликата филтрирана од Еван Блас во последните часови?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.