Galaxy S8 ќе има максимум 256 GB простор за складирање

samsung-galaxy-s7-micro-SD

Пред неколку дена ве известивме за можноста новиот предводник на Samsung, Galaxy S8, да се појави на пазарот со новиот процесор Snapdragon 835, процесор за развивачи со Qualcomm и кој ќе се произведува со процес на 10-мерач. Но, очигледно тоа нема да биде единствената важна новина, како што е логично, овој терминал, бидејќи Самсунг би лансираше неколку модели на капацитет, меѓу кои би пронашле еден со 256 GB внатрешна меморија, истиот максимален простор за складирање што во моментов ни го нудат Apple iPhone-и. На овој простор ќе треба да додадеме дополнителен простор што можеме да го добиеме ако тие конечно ни овозможат да додадеме микро SD картичка.

Ако овој простор е конечно потврден, заедно со оној што е достапен преку картичката microSD, би можеле да зборуваме за првиот терминал што тоа би ни овозможило да сочуваме до половина терабајт информации на телефон, нешто што до денес сè уште не сме го виделе на пазарот. Оваа година, Apple издаде нова серија на складирање во своите терминали, почнувајќи од 32 GB, проследено со 128 GB и завршувајќи со максимално достапниот момент, што е 256 GB.

Сега S7 е комерцијално достапен во 32 и 64 GB верзии, простор дека можеме да ги прошириме користејќи картички microSD до 256 GB, со вкупен простор за инсталирање или копирање практично на сите потребни информации од ден на ден, до 310 GB.

Без конечно Самсунг се одлучува да понуди 90% од предната страна како екран во S8, опцијата за додавање на картичка microSD веројатно ќе исчезне, исчезнување што не би било смешно за корисниците на овој терминал, но логично не можете да имате сè и инженерите се тие што ќе одлучат дали слотот за додавање на microSD е возможен или, напротив, ова ќе биде проблем за уред

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.