8-инчниот Galaxy S6,2 не би се викал Edge, туку S8 +

Samsung

Како што поминуваат неделите, секој пат одекнуваме нови гласини кои не информираат за повеќе карактеристики на претстојните предводници на корејската компанија. Во моментов, она што изгледа јасно е тоа Samsung ќе ја прошири големината на своите екрани со тоа што ќе ги постави во 5,7 и 6,2 инчи без премногу зголемување на големината на терминалот, бидејќи го искористи добар дел од предниот дел на уредот за ова, заедно со страните, така што Samsung не лансира рамна верзија како што се случи со Samsung S6 и Samsung S7.

За да ги разликува двата модели, Самсунг ја додаде ознаката Edge на терминалите со закривен екран од обете страни, екран што ќе има иста форма во единствените два терминала како опсегот S8 што Самсунг ќе го претстави во наредните недели. Имајќи ги двата терминали закривен екран на предната страна, презимето Еџ нема смисла дека продолжува да се користи, така Samsung треба да се обиде да ги разликува двата модели на некој начин.

Според Еван Блас, Samsung одлучи да ги разликува двата терминали со додавање на ознака +, изговорено Плус на крајот од терминалното име за да го замени зборот Еџ. На овој начин, имињата на двата терминала што ќе се појават на пазарот како нови предводници на Самсунг ќе бидат Самсун Галакси С8 и Самсунг Галакси С8 +. Еван Блас објави на својот профил на Твитер @evleaks, кое би можело да биде последното лого што го користи Самсунг за овој уред, терминал од 62 инчи.

Главната и практична единствена разлика помеѓу 5,7-инчниот терминал и 6,2-инчниот модел би била на големината на екранот, бидејќи повеќето компоненти би биле исти, како и карактеристиките и функциите, без да паѓаат во диференцијација што Apple ја прави во последно време со моделот 4,7 и 5,5 инчи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуан Гузман dijo

    Колку оригинално !!