Galaxy S8 и S8 + може да се нарачаат на 10 април

Samsung Галакси S8

Како што објавивме пред неколку дена, плановите на Самсунг се бргу да ги пуштат на пазарот Галакси С8 и С8 + за да се обидат да го повратат доцнењето на презентацијата, што како што веќе сите знаеме, ќе биде на 29 март, а не во рамките на Светскиот мобилен конгрес што се одржа пред неколку дена во Барселона, каде компанијата ги претстави своите најнови предводници.  Samsung сака да го намали максималното време помеѓу официјалната презентација на уредот, периодот на резервација и официјалното пристигнување на пазарот, исто како што прави Apple секоја година. Така, на 10 април ќе започне периодот на резервација за новите Galaxy S8 и S8 +.

Во моментов немаме повеќе информации за тоа каква ќе биде постапката за нејзино резервирање, дали преку нејзината веб-страница или преку кој било друг веледрогерија што ќе го дистрибуира. 11 дена по отворањето на периодот на резервација, уредот ќе започне да се испраќа до првите корисници дека го резервирале. Компанијата сака да започне со дистрибуција на овој уред на глобално ниво, така што резервацијата мора да биде достапна ширум светот дури и ако со уредот управува Snapdragon 835 или Exynos 8895, во зависност од земјата во која е купен.

Во моментов не знаеме официјални цени, но сè укажува на тоа дека моделот Galaxy S8 ќе се појави на пазарот за 850 евра додека моделот S8 + ќе чини 100 евра повеќе, 950 евра, сите бесплатни, без врски со ниту една телефонска компанија . Многу е веројатно дека кратко време по официјалното претставување на Галакси во Барселона, операторите почнуваат да го рекламираат овој нов предводник во нивните каталози, затоа планирате да го обновите вашиот терминал за ова, мора да бидете внимателни за да можете да го резервирате што е можно поскоро со вашиот оператор, така што ќе бидете меѓу првите што ќе уживаат во тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.