Giphy Cam слета на Андроид како една од најдобрите апликации за создавање анимирани GIF-ови

Гифи Кам

WhatsApp неодамна, откако го објавив тоа пред неколку месеци, Понуди официјално испраќање GIF-ови анимации што ги имаме во внатрешното складирање на нашиот паметен телефон. Прилично впечатлив квалитет и тоа нè наведува да бараме апликација што ќе ни овозможи да креираме сопствени GIF-картички со цел да ја споделиме преку групи или разговори со пријатели или семејство.

Giphy Cam е една од најдобрите апликации за креирање анимирани GIF-ови, но не беше достапна на Андроид до пред неколку дена кога конечно слета да понуди едно од најдобрите искуства кога станува збор за „производство“ на овој вид мултимедијална содржина. Апликација која се фокусира на најосновните аспекти и што овозможува креирање GIF-ови на лесен, забавен и едноставен начин.

Како верзијата со iOS, Giphy Cam ви овозможува да снимате видео, или нормална или онаа што создава бесконечна јамка. Може да го заживеете тоа снимено видео со филтри, анимирани налепници, рамки, позадини, емотикони и текстови за да го направите резултатот уште позабавен.

Гифи Кам

Откако веќе ќе го зачувате видео клипот и ќе ги додадете ефектите за да го направите уште позабавно, можете зачувајте го GIF-от во внатрешното складирање или споделете го директно преку социјалните мрежи.

Сето ова е направено од а многу пријатен и забавен интерфејс што нè охрабрува да создадеме ваков тип на содржина од леснотијата на паметниот телефон денес со тој екран на допир.

Верзијата Андроид во моментот не дозволува увоз на видео од галеријата, иако е меѓу карактеристиките што ќе бидат додадени наскоро со ажурирање. Исто така, нема налепници IRL што може да се применат на вистински предмети или да се стават околу лице во повеќе стил на Snapchat.

Апликација што ја имате бесплатно од Google Play Store за вашето задоволство и уживање.

GIPHY CAM - GIF камера и создавач на GIF
GIPHY CAM - GIF камера и создавач на GIF
Развивач: Giphy, Inc.
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.