Glamping Ready, понудата на BLUETTI за оваа сезона на кампување

глампинг-подготвен

Есента е едно од најдобрите периоди од годината за уживање во одмор на отворено, откако ќе поминат жешките летни горештини, а студените зимски денови се уште не пристигнале. Сепак, знаеме дека губењето во природата значи откажување од одредени удобности, како што е пристапот до електрична мрежа. Понудата на BLUETTI Glamping Подготвен доаѓа да го реши овој проблем.

Подгответе ја рутата, ранецот и се што ќе ви треба за кампување, но не заборавајте прво да ја посетите веб-страницата на BLUETTI за да ја добиете вашата електрична станица за полнење по намалена цена. И до таму оди сензационална кампања BLUETTI Glamping Подготвен, достапни од 16 септември до 30 септември 2022 година.

Оваа специјална кампања, наменета за поавантуристичките и љубителите на природата, вклучува попусти до 26% во некои од најдобрите производи на овој бренд. Подетално сè подолу:

EB3A (плус 120V и 200V соларен панел)

eb3a

електраната EB3A Не само што ќе служи како резервно напојување за домашните апарати во случај на прекин на струја и други непредвидени настани, туку може да биде и најдобриот придружник на патувањето за нашите авантури среде природа.

EB3A е нов BLUETTI генератор кој има капацитет од 268 Wh и 600 W AC инвертер. Овие бројки го ставаат над повеќето конкурентни производи, без разлика дали зборуваме за моќност или преносливост. Поддржува брзина на полнење до 430 W (AC + PV), така што за полнење до 80% ќе ни требаат само 30 минути. Непотребно е да се каже дека ја има големата предност што ја повлекува и удобноста што ни ја нуди кога кампуваме.

Ова се намалените цени на станицата EB3A:

 • EB3A: 299 € (оригинална цена 399 €).
 • Соларен панел EB3A + 120W: 669 € (оригинална цена 769 €).
 • Соларен панел EB3A + 200W: 799 € (оригинална цена 899 €).

AC200P и AC200MAX

блути AC200P

Ако нашата авантура на отворено ќе трае неколку дена, ќе ни треба повеќе енергија за да можеме да користиме други мали и практични апарати, како што е електрична скара (ништо не е повкусно од вкусот на скара на терен) . Ова е местото каде што иконските модели на BLUETTI како AC200P или AC200MAX, со излезна наизменична струја од 2.000 W и 2.200 W соодветно.

Ништо поедноставно од ефикасно акумулирање на неограничена сончева светлина и нејзино трансформирање во доволно енергија за да има залиха неколку дена. Нема што да се грижиме дали ќе имаме доволно напојување. Внимание на понудите вклучени во кампањата Glamping Ready:

 • AC200P + 350W соларен панел: 2.399 € (оригинална цена 2.599 €).
 • Соларен панел AC200MAX + 200W: 2.499 € (оригинална цена 2.699 €).

B230

 

блути 230

Конечно, уште една од најистакнатите понуди на кампањата Glamping Ready: на батерија за проширување B230, со капацитет од 2.048 Wh. Совршено е компатибилен со други производи на BLUETTI како што се AC200MAX, AC200P, EB150 и EB240. Може да се користи и како независно напојување, благодарение на многуте излезни опции: 1*18W USB-A QC3.0, 1*100W PD3.0 USB-C и 1*12V/10A запалка.

Уште еден поттик да се одлучите да купите BLUETTI B230: додека трае оваа понуда, купувачите ќе добијат целосно бесплатен кабел за поврзување со надворешна батерија P090D, неопходен елемент за поврзување на B230 со електроцентралите. Ова е понудата:

 • B230: 1.399 € (оригинална цена 1.499 €).

За BLUETTI

Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, BLUETTI остана верен на идејата за обложување на одржлива иднина преку решенија за складирање зелена енергија за внатрешна и надворешна употреба. Овој производител нуди исклучително еколошко искуство за секого и за нашата планета. Треба да се напомене дека BLUETTI е присутен во повеќе од 70 земји и успеа да ја придобие довербата на милиони клиенти ширум светот. За повеќе информации, посетете ја Веб-страница на BLUETTI.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->