Gmail веќе ви овозможува да испраќате пари преку својата платформа

Google Wallet

Еднаш Google Wallet Веќе е развиен и тестиран во сите видови околности, време е да започне да ги достигнува сите видови услуги на Google. Овој пат треба да зборуваме за неговото слетување во Gmail, што е официјално објавено преку официјалната веб-страница на компанијата.

Како што сигурно знаете, барем преку веб-верзија на услугата веќе може да испраќате и примате пари преку Google Wallet. Вистинската вест е дека, конечно, оваа услуга конечно достигна Андроид Станува многу поважно бидејќи сега ќе допре до многу повеќе корисници. Како детал, кажете ми дека засега ќе го има тоа регионално ограничување, така што никој надвор од Соединетите држави нема да може да ја користи оваа услуга за плаќање.

Google Wallet продолжува со распоредувањето достигнувајќи го Android

Иако зборуваме за проект кој не е толку рекламиран од Гугл, како друг вид експеримент, вистината е дека се чини дека компанијата е многу заинтересирана да понуди алтернатива за сите оние мобилни плаќања што ги спроведуваат ривалските компании како што се Епл или Самсунг, додека тие навистина се позиционираат како ривали за друга класа компании, како што се признаваат PayPal.

За жал, уште еднаш и се плашам дека долго време, корисниците на која било од услугите на Google кои не живеат во САД ќе треба да чекаме долго додека не можеме да ја користиме оваа услуга што, иако може да изгледа поинаку, е многу интересно, барем во однос на одликите и можностите.

Повеќе информации: Google


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.