Гугл игра со диносауруси

Играјте Т-Рекс на Хром

Сигурно сите, или барем повеќето од вас, ги имате на вашиот паметен телефон некоја друга игра за кога сте принудени да чекате неколку минути, кога одите со јавен превоз, кога одите во тоалет ...

Со текот на времето, многу е веројатно дека ќе се уморите од таа игра и ќе барате алтернативи. Но, ако тоа не е така, затоа што сакате батеријата на вашиот паметен телефон да трае подолго, без да престанете да играте, можете да ја користите Гугл игра со диносауруси, игра што е вклучена природно во прелистувачот Chrome.

Играта со диносауруси на Гугл започна како смешен начин за прелистувачот Хром да не извести дека немаме никаква интернет-врска, како во времето на диносаурусите, но отиде во крајност. Тој диносаурус е всушност игра, многу едноставна игра во која се ставивме во чевлите на диносаурусот и мора да прескокнеме препреки, на почетокот кактус, но како што се движиме напред, покрај ноќта наоѓаме и птеродактили на различна висина, па понекогаш ќе треба да скокнеме за да ги избегнеме или да останеме цврсти на земја, како што можеме видете во GIF погоре.

И велам дека оние што напредуваа повеќе, бидејќи на почетокот играта се закачува и многу, поради нејзината тешкотија, бидејќи како што напредувате, брзината на диносаурусот се зголемува што ќе не принуди да пресметаме со поголема прецизност кога ќе почнеме да правиме скок за да не се судриме со пречките.

Т-Рекс, како што е именувана оваа игра, тој е достапен не само во мобилните платформи на Google Chrome, без исто така е достапен во верзиите на прелистувачот Google за работна површина. Иако е точно дека оваа игра е прикажана директно на наша страна кога немаме Интернет-врска, не мора да се исклучуваме од светот целосно за да можеме да играме со неа.

Трикови за да напредувате што е можно повеќе во Т-Рекс

Ако нашата идеја е да си играме со паметниот телефон или таблет, мора да имаме предвид дека немаме трикови на располагање, затоа ќе зависи од нашата експертиза при пресметување кога треба да го направиме соодветниот скок.

И во мобилната верзија и во десктоп верзијата, моќноста на скокот ќе зависи од тоа колку долго ќе го притиснеме копчето, па ако го притиснеме и задржиме копчето за празно место, ќе скока подолго тоа ако само еднаш притиснеме брзо.

Меѓутоа, ако играме од компјутер, работите се многу поедноставни, бидејќи можеме да користиме Alt to пауза на играта за момент. Ние исто така можеме да ја забрзаме брзината на опаѓање на диносаурусот со притискање на датумот.

Како да ја играте играта диносаурус на Андроид

Да играме на нашиот паметен телефон Андроид, најбрзиот начин, ако не сакаме да инсталираме ниту една апликација за да го сториме тоа, е да ја оневозможиме и врската со податоци и конекцијата WiFi, овозможувајќи режим на авион.

Откако ќе ги деактивираме обете врски, ќе го отвориме прелистувачот Хром и ќе отвориме нов таб, таб што директно ќе ни го покаже диносаурусот, на кој треба да кликнеме за да можеме да уживаме во Т-Рекс помагајќи му да ги избегнува кактусите што се на пат, како Хајди во швајцарските планини.

Хром диносаурус игра на Андроид

Но, ако не сакаме целосно да се исклучиме, можеме да ја инсталираме апликацијата Dino T-Rex на нашиот уред, бесплатна игра што е достапна во Google Play Store, преку следниов линк и дека Google неразбирливо има овластување за профит, бидејќи ни покажува рекламирање за да можеме да играме со него. Главната разлика што оваа верзија ни ја нуди е тоа што е достапна на цел екран и скоковите се малку побавни.

Дино Т-Рекс
Дино Т-Рекс
Развивач: Офлајн игри
цена: слободен

Како да играте игра со диносаурус на iPhone / iPad / iPod touch

Како што кажав, Т-Рекс е достапен во сите верзии на Chrome за платформите каде што е достапен, така што на нашиот iPhone, iPad или iPod touch ќе можеме да играме и со активирање на режимот на авион на нашиот уред и пристап до нов таб прелистувач или повторно вчитување на тој што беше отворен во тоа време.

Играјте диносаурус на Chrome на iPhone

Ако сакате модернизирана верзија, со бои и други животни, Стив - скокачки диносаурус за iOS е играта што ја барате, игра што е инсталирана во центарот за известувања и која секогаш ја имаме при рака на многу побрз начин отколку да ја барате апликацијата на отскочна даска.

Стив - Виџет за игри (врска со AppStore)
Стив - Виџет за игрислободен

Како да ја играте играта диносаурус на компјутер / Mac

Играјте Т-Рекс на Хром

Но, ако она што сакаме да го сториме е да уживаме удобно во Т-Рекс во нашиот дом или канцеларија за да се исклучиме, можеме да искористиме оваа страница на Интернет, страница на Интернет каде што е достапна играта без да мора да ја исклучуваме нашата опрема на Интернет-врска. Оваа веб-страница ќе се отвори прикажувајќи ја играта само ако користиме прелистувач Хром.

Сепак, ја имаме и на располагање оваа друга веб-страница наречена Т-Рекс Ранер. Двете верзии се многу верни на оригиналната игра во Chrome, би можеле да кажеме дека се иста верзија, но за разлика од претходната веб-страница, оваа работи во други прелистувачи.

Ние исто така имаме мајчин опција да имате пристап до Т-Рекс без да имате пристап до која било веб-страница со внесување на следнава команда во лентата за пребарување без наводници „хром: // дино /“ и притискање на празно место за да ја започнете играта. Можеме да ја напишеме и следнава команда без наводите „хром: // мрежна грешка / -106“ за пристап до играта.

На Интернет можеме да најдеме голем број прелистувачи надвор од Firefox, Microsoft Edge, Safari, Opera и други, бидејќи на пазарот има многу други прелистувачи кои навистина тие се вилушка од хром, така, во овој случај, повеќе од веројатно е, воопшто не работи, дека со внесување на кодовите што ги покажавме погоре во лентата за адреси, имате можност да пристапите до Т-Рекс.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   нонабол dijo

    Не сте ни играле, се заебавте! Прво се менува во ноќ, а потоа птеродактилите почнуваат да се појавуваат на различни височини. Тоа е приближно 600 поени.