Google Allo може да биде достапен оваа недела

Google Allo

На последниот I / O на Google, запознавме две нови апликации на Google кои им поставуваа многу прашања на корисниците во врска со иднината на Google Hangouts и останатите апликации за инстант пораки. И иако сè уште Google Hangouts не исчезна ако пристигнала една од овие апликации, Google Duo.

Оваа апликацијата се преправа дека е Facetime за Android, нешто што го привлече вниманието на многу корисници затоа што во моментов е инсталиран повеќе од 10 милиони пати, според Play Store. Ова за Google Duo, но И што се случи со Google Allo?

Според Еван Блас, Google Allo ќе биде лансиран оваа недела, иако не е познато кој ден ќе биде (може да биде веќе достапен во Play Store во моментот) или дали навистина ќе го има истиот ефект како Google Duo. Google Allo е апликација за инстант пораки, апликација што ќе ја нуди истата како WhatsApp и Telegram, со брзи и шифрирани разговори што исто така ќе ви овозможат да ги споделувате сите видови датотеки.

Google Allo ќе не натера да престанеме да ја користиме сметката на Google за регистрација на услугата

Но, разликата во споредба со другите апликации е во тоа Google Allo ќе го земе нашиот број како единствен ID а не сметката на Google, што значително ќе помогне при комуникација со други уреди или за други видови операции, како што се инсталирање апликации.

Покрај тоа, меѓу другото, тоа ќе ни овозможи да испраќаме пораки до корисници кои го немаат нашиот број, како што е апликацијата за пораки што ја имавме во минатото. Толку многу велат дека Г.oogle Allo и Duo ќе бидат стандардни апликации во следните верзии на Android и нема недостаток на разум или така изгледа. Во секој случај, мора да почекаме да го видиме и тестираме Google Allo за да знаеме дали навистина ќе биде конечната замена за WhatsApp и апликацијата за пораки или не. Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.