Google Duo носи споделување екран на Android

Google Duo

Google Duo Стана јубидеен обид на американската компанија да успее на пазарот за апликации за размена на пораки. По неуспехот на Google Allo, на кој се чини дека им се изброени деновите, компанијата ги насочува своите напори кон оваа друга апликација. Тоа го прави со нови функции и карактеристики за да ги придобие корисниците.

Сега, остануваме со голема голема опција во Google Duo. Бидејќи апликацијата веќе ќе го добие споделениот екран. Функција што ветува дека ќе биде идеална за корисниците кога станува збор за прикажување фотографии, видеа или други елементи што сме ги зачувале на нашиот уред за време на видео повик.

 

Google Duo е апликација со која американската компанија сака корисниците да остваруваат видео повици. Тоа е главната употреба на тоа. Отсега натаму, оваа опција за снимање екран ќе започне да снима сè што е на екранот на нашиот уред. Itе го испрати во живо до другата личност со која го остваруваме наведениот видео повик.

Споделување на екранот на двоецот Googl

Со тоа, можеме да видиме дека сликата на соговорникот ќе биде прикажана во лебдечки прозорец. За да можеме да продолжиме да зборуваме додека покажуваме што имаме на екранот. На сликата погоре имате јасна слика за тоа како ќе биде споделениот екран во апликацијата.

 

Сите корисници со Google Duo ќе можат да ја користат оваа функција, иако реалноста е дека ќе ви треба телефон со релативна моќност за да можете да го користите. Бидејќи тоа е карактеристика што бара многу од самиот уред.

 

Оваа функција ќе стигне до Google Duo. Начинот на кој ќе работи и како интерфејсот на апликацијата ќе го користи веќе е филтриран. Прашање на време е кога функцијата ќе пристигне официјално. Потоа можеме да го провериме неговото правилно функционирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.