Google Home и Google Home Mini веќе достапни во Шпанија

Минатиот месец за време на Google I / O, конференцијата за развивачи на Google, гигантот за пребарување објави дека Google Home и Google Home Mini, покрај другите земји, ќе слетаат и во Шпанија. Ако чекавте да пристигне тој датум, датумот пристигна и сега можете да ги добиете Google Home или Google Home Mini од официјалната продавница на Google.

Но, тој не е достапен само во Шпанија, туку е достапен и во Ирска и Австрија, две земји во кои не се очекуваше во моментот, барем првично, па ако живеете во некоја од овие земји, тоа беше вистинско изненадување . Google Home е достапен за 149 евра додека најевтиниот модел со помалку функции, Google Home Mini, може да се најде за 59 евра.

Во моментов Google Home Max, најквалитетниот звучник на компанијата со седиште во Mountain View не е достапен и во моментот не се очекува да пристигне наскоро во Шпанија, како HomePod на Apple, неговиот максимален ривал заедно со звучниците на Sonos.

El Google Дома Ви нуди тактилна површина на горниот дел од уредот, со која можеме да управуваме со јачината на звукот, што исто така интегрира низа светла што ни кажуваат дали уредот слуша што зборуваме. На задниот дел од него, има копче со кое можеме целосно да го деактивираме микрофонот, идеално за сите оние кои не веруваат многу дека овој тип на уреди постојано нè слуша. Google Home е достапен само во бело за 149 евра.

El Google Home Mini На страните ни нуди две контроли на допир за да управуваме со контролата на јачината на звукот преку која исто така можеме да го исклучиме микрофонот ако не сакаме да мислиме дека може постојано да нè слуша. Овој модел е достапен во креда, јаглен и корални бои за 59 евра.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.