Google Pixel 2 ќе ги има звучниците на предниот дел од уредот

Кога Google Pixel сè уште не е виден одблизу од многу земји, гласините за втората генерација на овој терминал произведен и дизајниран од Google започнаа да се појавуваат во последните неколку недели. Ако моделот на дистрибуција на момците со седиште во Маунтин Вју не се смени, повеќе од веројатно е дека овој терминал повторно не ги напуштајте трите земји во кои е купен: Соединетите држави, Велика Британија и Австралија.

Дури и да е така, ние сме под морална обврска да ве информираме за можните спецификации на втората генерација на Pixel, Pixel кој според сликите до кои GSMArena има пристап, ни покажува дека звучниците ќе бидат лоцирани на предната страна на уред, исто како и целиот опсег на Xperia, што ни овозможува да уживаме во аудиото на многу попрактичен начин.

Како што можеме да видиме на сликата што ја води оваа статија, Pixel 2 вклучува два звучници, едниот од горниот, а другиот од долниот дел, за да ни понуди повеќе потопен звук, имајќи предвид дека станува збор за паметен телефон, не можеме да очекуваме чуда . Но, она што е највпечатливо се рамките, рамки што големите производители ги намалуваат максимално, освен Google.

Во однос на задната страна, можеме да видиме како Google не се обложува на двојната камера, нешто што стана вообичаено кај повеќето производители, како што се екрани без рамки. Google со Pixel 2 се чини дека сака да оди против сегашната и верувајте на добрите критики што ги доби првиот модел, и покрај продажбата на многу единици, главно поради проблеми со дистрибуцијата кои се чини не се решени.

Единствениот облог што Google го прави со Pixel 2 се наоѓа во исчезнување на приклучокот за слушалки, како iPhone 7, некои терминали за Android, исчезнување што овозможува да се намали уште повеќе ако е можно, дебелината на уредите, дебелина што би можеле да ја искористат за да ја зголемат големината на батеријата, наместо да инсистираат на намалување на големината на терминал, бидејќи тековната дебелина е повеќе од доволна, додека батеријата е сè уште црна точка на сите паметни телефони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.