Google Pixel 2 XL ќе се приклучи на клубот на паметни телефони без граници

Останува нешто повеќе од еден месец до официјалното претставување на втората генерација на Google Pixel, доколку се потврдат информациите што Еван Блас ги објави пред неколку дена, денес имаме многу малку информации поврзани со Google Pixel 2 и Google Pixel 2 XL . Всушност, најпопуларната гласина упатува на внатрешноста на уредот, ентериер со кој би управувал Snapdragon 836, како прв паметен телефон што го користи овој нов Qualcomm процесор, кој доаѓа да го замени 835 пронајден во Galaxy S8 и Galaxy Note 8. Сепак, според Phone Arena, Google Pixel 2 XL ќе има забележителни разлики во споредба со Pixel 2 .

Фаблетите се меѓу нас веќе неколку години и се тука да останат. Но, со текот на годините, многумина се производители кои одржувањето, па дури и зголемувањето на големината на екранот, се обидува да ја намали големината на максимум На уредот. Google не можеше да остане надвор од овој тренд кој успева и втората генерација на Pixel XL ќе се прилагоди на овој нов тренд на пазарот.

Според Телефон Арена,Google Pixel 2 XL ќе биде терминал со 6 инчи екран и тешко дека ќе има рамки. Сепак, моделот од 5 инчи, Pixel 2, ќе продолжи да го одржува практично истиот дизајн како минатата година. Google Pixel 2 XL панелот ќе биде 2k, но засега во делот за фотографии, терминалот ќе продолжи да се определува за единствена камера, што не е вообичаено во сите крајни терминали што се моментално на пазарот, ако не земеме во предвид Галакси С8.

Друга новина што ќе ни ја донесе следната генерација на Google Pixel ќе биде два звучници на предната страна, Со дизајн многу сличен на оној што моментално можеме да го најдеме во HTC U11, нешто нормално со оглед на тоа што оваа година, тајванската фирма е повторно избрана за производство на терминалот на Google. Другата новина на оваа втора генерација ни покажува област чувствителна на притисок, на која можеме да изведуваме различни гестови кои ќе понудат различни одговори според она што претходно го конфигуриравме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.