Завршија Google Pixel Chromebook со Chrome OS

Бидете претпазливи затоа што момците од Маунтин Вју вчера објавија крај на Google Pixel Chromebook со Chrome OS, и оваа вест е несомнено една од најважните ако земеме предвид дека ова е прв од производите со името Pixel на компанија Самата фирма признава дека новата генерација на овие тимови нема да биде лансирана, така ние сме пред почетокот на крајот на оваа палета на лаптопи Google Pixel. Крајот на поддршката за Chrome OS е она што ја става „поентата над i“ во овој случај и сите медиуми се навистина изненадени од веста.

Кога велиме дека оваа сага е прекината, не мислиме дека тие целосно ја елиминираат, тие можат да користат друго име за опремата произведена од други компании, но Накратко, она што изненадува е што тие го прават тоа одеднаш, што не даваат опција да продолжат со името и во другите генерации дури и ако се произведени од трети компании ... Крајот доаѓа навистина предвреме и веднаш по две генерации опрема со ова име, а заштедата на далечина е нешто што треба да ги натера корисниците да „помислат“ дека сакаат или планираат да набавете еден од новите Google Pixel (паметен телефон) бидејќи овие можат да ја претрпат истата судбина во неколку генерации и не е добра работа да се каже.

Рик Остерлох, беше одговорен за објавување на овие вести во јавноста, во рамките на MWC во Барселона. На овој настан видовме добар број вести и нови технологии што допрва следуваат, покрај бројните гаџети и вести исто толку извонредни како оваа. Сега мобилниот светски конгрес заврши и низ него поминаа околу 108.000 посетители, надминувајќи ја бројката од претходната година и се надеваат дека следната ќе биде уште подобра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.