GoPro Hero, компанијата ја претставува својата најдостапна акција камера

GoPro херој

GoPro, добро познатата северноамериканска марка на акциони камери го претстави својот најосновен модел од неговиот посебен каталог. Станува збор за GoPro херој - Без какво било нумерирање - што се постигнува многу построга цена отколку нејзините сестри, иако е исто така точно дека се постигнуваат поприлагодени технички карактеристики.

GoPro се прослави во индустријата за акциони камери. Иако и други брендови како Сони се силно посветени на овој пазар. Сепак, знаејќи дека вашиот GoPro Hero 5 или GoPro Hero 6 не се погодни за сите џебови, најдобриот начин да се допре до целата публика беше лансирање на многу подостапен модел. Тука влегува GoPro Hero.

Овој камкордер - и фотографии - има ист дизајн, мерења и тежини како и другите модели на GoPro. Исто така има и 10 мегапикселен сензор резолуција; може нуркајте под вода до максимум 10 метри; има батерија од 1.220 милиампер; и е компатибилен со различните исправи што ги има брендот (за кацига, за кормило на велосипед, итн.).

Во меѓувреме, goPro Hero може да се контролира и преку говорни команди; има заден екран на допир да може да ги контролира сите менија и е компатибилен со мемориски картички. Понатаму, и секако, таа ја има функцијата «QuikStories» со која можете да ја споделувате содржината со вашата паметен телефон -или таблета- и веднаш добивајте видеа.

Сепак, најнегативниот дел од овој GoPro Hero е дека нема да можете да создавате содржина во 4K; треба да бидете задоволни со видеа во 1440p со 60 fps или 1080p со 60 fps. Исто така, не е компатибилен со дронот на марката, GoPro Karma, ниту пак има HDR технологија или функција за фотографирање на ноќта. GoPro Hero е достапен сега и има цена 219,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.