GSMA ги официјализира датумите на MWC 2019

 

Се чини неверојатно дека веќе ја поминавме половина од оваа 2018 година, но ако има нешто што не можеме да го запреме, време е. Во текот на месец февруари оваа година, во Барселона се одржа еден од најголемите тековни настани за мобилна телефонија, Светскиот мобилен конгрес. На овој настан се презентирани повеќето новини на различните производители што ги имаме низ целиот свет, а следната година се очекува овој настан да продолжи да руши рекорди на посетеност за медиумски и технолошки компании, па официјалните датуми на започнување и крај на MWC се веќе на маса.

За сега можеме да видиме дека оваа година датумите се приближно близу минатата година и целата акција ќе се одржи од 25 до 28 февруари 2019 година. GSMA сака да го резервирате овој датум за настанот во случај да сакате да присуствувате и затоа го прави официјален кога има уште неколку месеци пред да започне.

Како и секоја година големите компании кои присуствуваат на настанот ќе ги направат своите презентации викендот пред реалниот почеток на MWC, така во сабота 24 и недела на 25 февруари 2019 година ќе имаме Huawei, Samsung, Lenovo, LG и други големи брендови кои можеби ги претставуваат своите нови уреди. Сите тие ќе бидат достапни во деновите на MWC на ​​местото на одржување Ла Фира.

MWC Тоа е многу повеќе од паметни телефони и може да се види и потврди од огромниот број на акредитирани компании и медиуми кои присуствуваат на Светскиот мобилен конгрес од година во година. С.се надеваме дека ќе продолжи да се одржува во Барселона до 2023 година, но сето ова ќе зависи од властите на земјата и организаторите на настанот, во принцип се чини сигурно дека ќе го имаме Мобиле некое време во Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.