HBO поскапува во Шпанија: сега тие се 8,99 евра месечно

Услуга за стриминг HBO

Стриминг услугите стануваат важна деловна активност, дури и повеќе од телевизијата, а можноста да пристапиме до она што сакаме да го видиме на барање има додадена вредност за која многумина се подготвени да платат. Ова е причината зошто на Netflix, HBO и Prime Video им оди толку добро на глобално ниво. Сепак, со цел да понудат квалитетна услуга, овие компании имаат тенденција постепено да ја зголемуваат цената, како што се случи со Нетфликс, чија сегашна цена е далеку од онаа што ја нудеше на датумите на нејзино претставување. Сега HBO одлучи да ја зголеми цената и во Шпанија и ја катапултира официјалната цена на претплатата за едно евро над сегашната цена.

Поврзана статија:
Заедно, ние влегуваме во најкомплетното споделување автомобили

Овој пораст е сè уште под цените што ги нуди конкуренцијата, па дури може да изгледа и привлечно, накратко, остануваме со месечна претплата за 8,99 евра месечно, иако се сеќаваме дека квалитетот на сликата не достигнува 4K резолуции како што тоа го прави. прави на пример Netflix или Amazon Prime Video. Биди така, Од 21 ноември фактурите ќе се прават за новата цена на HBO, односно 8,99 евра За сите корисници, всушност оние што ќе се регистрираат во овој момент веќе ќе треба да ја платат оваа цена.

Можеби HBO сака да ја искористи привлечноста на некои одлични серии како Силиконската долина или The Maid's Tale за да го направи овој мал подем без да предизвика толку многу врева. Сепак, тоа не е единствената новина и е дека времето на тестирање на HBO во Шпанија е исто така намалено, сега ќе имате само бесплатен двонеделен пробен период за да одлучите дали навистина вредите за услугата, тоа е половина од она што оваа компанија претходно го нудеше како пробен период (што беше еден месец).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->