HTC започнува со два нови уреди: HTC Desire 12 и Desire 12+ 

Кога присуствувавме на овогодинешниот MWC, прашавме некои од одговорните за штандот дали знаат нешто за нови модели на фирмата или слично, но секако, штандот беше навистина различен од секоја година и во големите букви од него се HTC Vive, така што тие логично не знаеја или директно не сакаа да одговорат на нашето прашање.

Точно е и дека на овој штанд на MWC тие имаа табели посветени на паметните телефони на фирмата како што е HTC U11, но очигледно ништо од новите лансирања или презентации поврзани со паметните телефони. Сега, по неколку дена од настанот во Барселона, тие ни го презентираа новиот HTC Desire 12 и HTC Desire 12+.

Во овој случај, она што HTC го сака е да го насочи погледот на корисникот кон екранот и во овие модели го имаме веќе популарниот широк екран од 18: 9. Очигледно, во однос на дизајнот, малку или ништо не може да се прекори за HTC, бидејќи тие обично имаат работен дизајн и во овој случај HTC Desire 12 и HTC Desire 12+ го покажуваат тоа. Покрај тоа, друга извонредна точка за која фирмата се обложува е несомнено заштедата, овие нови терминали денес немаат цена, но HTC вели дека тие нема да бидат премногу скапи"без да вклучите голем напор на вашиот џеб".

HTC Desire 12 ќе има две опции на располагање во однос на RAM меморијата, 2 или 3 GB и моделот Plus ќе биде 3 GB. Што се однесува до складирањето, обајцата имаат по 32 GB и процесорите се двајца стари познаници во средниот / нискиот опсег 6739GHz quad-core MT1,3 за Desire 12 и 450GHz Octa-Core Snapdragon 1,8 за Plus модел. Двата модели имаат слој за прилагодување HTC Sense и во случајот на Desire 12 тој ќе биде на Nougat, додека супериорниот модел на Android Oreo.

HTC не се предава и продолжува да се обложува на своите паметни телефони

5,5 инчи на HTC Desire 12 и 6 HTC Desire 12+ тие нудат слично искуство на два различни начина. Двата терминали се изненадувачки тенки и удобни во раката, и покрај нивниот голем дисплеј без рамки од 18: 9. Главните карактеристики на презентираните терминали го нагласуваат екранот, двојната двојна камера на Desire 12+ од 13 мегапиксели, која вклучува автоматски фокус со откривање фаза за поголема јасност и дизајнот на стаклото на двата терминала.

Цената и достапноста во Шпанија ќе бидат потврдени наскоро, но ние веќе напреднавме дека поради првите информации овие уреди нема да бидат премногу скапи. Ние ќе бидеме внимателни кон она што фирмата не учи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.