HTC поминува низ MWC прилично незабележано, но има гласини за нов уред

Вистината е дека ние поминавме низ штандот на HTC, а лицето на персоналот го покажа малото движење што го има на нивниот штанд, иако е точно дека HTC Vive имаше навистина бура од луѓе. Влегуваме целосно во вториот ден од MWC 2017 година и ние сме донекаде „мамурлак“ откако видовме и разговаравме со многу луѓе, но мобилниот не застанува и мора да продолжиме да се бориме за да ги прикажеме сите новости на брендовите присутни тука

Во случајот на HTC, тие го поделија штандот на два дела, а во еден агол HTC 10. Исто така поблиску до патеките ги наоѓаме неодамна претставените HTC U Ultra и HTC U Play, но нема многу други што можеме да ги потенцираме во овој поглед. Тајванската фирма продолжува да поминува низ Светскиот мобилен конгрес во Барселона доста незабележана во однос на вестите, дури и Нокиа ги освои насловите. Но, утрово Еван Блас објави фотографија на Твитер каде што можете да видите опција во поставките за активирање или деактивирање на «Edge Sensor» што исто така го наоѓаме во Samsung Galaxy S7, така што одземањето е дека тоа би бил уред со закривен екран.

Да ја кажам вистината, овој тип на екран со закривен панел не е од голема корист за корисникот, бидејќи функциите што ги дава не се за што да се напише дома, но јасно е дека се додава на дизајнот и не малку . Кога гледате ваков тип на уреди со закривен екран, изненадувачки е и без сомнение тоа е нешто што, ако се имплементира добро, е впечатливо. Да се ​​надеваме на тоаи ова HTC Ocean како се нарекува овој уред од Тајван може да ви даде поттик во продажбата што и е потребна на фирмата во моментов.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.