HTC U Ultra со сафир кристал ќе слета во Европа со цена повисока од Samsung Galaxy S8

HTC U Ultra

Поминаа неколку недели откако HTC го претстави своето ново семејство на мобилни уреди, меѓу кои и HTC U Ultra, терминал со 5.7 QHD екран и дизајн способен да го засака секој корисник. Покрај тоа, исто така, започна а специјално издание со двојно внатрешно складирање, 128 GB, и 5.7-инчен екран исто така, но заштитен со сафир кристал.

Оваа верзија на неговиот нов предводник првично беше ограничена на Тајван, каде во моментот не ја постигнаа очекуваната продажба. Сепак, сега тој стигна во Европа каде што ќе се обиде да заведе купувачи што не ги најде во неговата родна земја.

За жал, нејзината цена не е најинтересна, а тоа е кога следниот 18 април ќе започне да биде достапен на пазарот, тоа ќе го стори со цена од 849 евра, или што е исто 150 евра поскап од HTC U Ultra. Што повеќе Оваа цена ќе биде поголема на пример од онаа на Samsung Galaxy S8 или LG G6, нешто што нè наведува да мислиме дека продажбата нема да биде превисока.

Подолу ви ги покажуваме целосните карактеристики и спецификации на овој HTC U Ultra со заштита од кристал од сафир;

 • Димензии: 162.41 x 79.79 x 7.99 mm
 • Тежина: 170 грама
 • Екран: 5.7 инчен двоен IPS LCD
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 821 работи на 2.15 GHz
 • RAM меморија: 4 GB
 • Внатрешно складирање: 64 или 128 GB што двата случаи може да се прошират со microSD картичка
 • Задна камера: 12 мегапикселен ултрапиксел 2 сензор со PDAF, OIS и f / 1.8
 • Предна камера: сензор од 16 мегапиксели
 • Батерија: 3.000 mAh со можност за брзо полнење
 • Оперативен систем: Android Nougat 7.0

Дали мислите дека HTC U Ultra во своето специјално издание ќе ги убеди европските корисници?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луизмис Бебе dijo

  xiaomi mi5 ги има истите карактеристики и чини 200 фунти .. добро минус екранот од сафир што треба да се види ...?