Huawei го лансира Huawei Y7 2019, паметен телефон за сите џебови со AI

HUAWEI Y7 2019

Во последниве години, видовме како азискиот производител Huawei стана не само а алтернатива во рамките на високиот опсег на телефонија, но исто така не ги заборава средниот опсег или влезот. Презентацијата на Huawei Y7 2019 го потврдува тоа, во случај некој да има сомнеж.

Huawei е наменет за млади луѓе кои не сакаат или не можат да го потрошат целото богатство што чинат некои телефони од средна класа, бидејќи единствената привлечност не е само во цената, туку и во задна камера на која и помага вештачката интелигенција да ги обработи фаќањата и со тоа да ги добиеме најдобрите резултати.

HUAWEI Y7 2019

Huawei Y7 2019 ни нуди 6,26 инчен екран на роса, придружуван од Qualcomm Snapdragon 450 8GHz 1.8-јадрен, 3 GB RAM, 32 GB внатрешна меморија, 13-инчна задна камера со бленда од f / 1.8 придружена со секундарна од 2 mpx. Комбинацијата на обете леќи ни овозможува да правиме портрети каде што главниот предмет и позадината се совршено диференцирани. Сето ова е можно со употреба на вештачка интелигенција.

Оваа нова генерација на Y7, ни нуди 50% повеќе светло во споредба со неговиот претходник. Ноќниот режим трае четири снимки со различна експозиција комбинирајќи ги за да се добијат најдобри резултати, истиот процес што го прави кога го користиме режимот HDR, за да го подобриме динамичкиот опсег.

HUAWEI Y7 2019

Засекот на горниот дел од екранот интегрира предна камера од 8 mpx, нуди дизајн каде што практично целиот преден дел е екран. Преку оваа предна камера, Huawei ни нуди систем за препознавање на лице, безбедносен систем кој е придружен со сензор за отпечатоци од задната страна.

Huawei Y7 2019 е напојувано со Android Pie 9 придружуван од слојот за прилагодување на Huawei EMUI, слој кој како што минуваа годините е сè помалку нападен, нешто што корисниците несомнено ќе го ценат. Батеријата е уште еден од најважните аспекти на овој терминал, бидејќи има капацитет од 4.000 mAh.

Цена и достапност на Huawei Y7 2019

Huawei Y7 2019 ќе се појави на пазарот на 15 март од 199 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.