Huawei не запира и датумот на презентација за наследникот на Huawei P10 веќе се формира

Huawei P10

Дали веќе сериозно размислувате за следниот уред? Па, се чини дека да, кинеската компанија веќе ги има на ум наследниците на „сè уште лансираниот“ нов Huawei P10. Ова може да изгледа лудо во реалноста, не е толку многу и е дека сите компании работат со своите следни уреди со време и ние сме сигурни дека патниот план е да лансираме подобрен Huawei P11 во 2018 година, но чудната работа е што еден од брендовите директорите го потврдуваат тоа две недели по претставувањето на нивниот најнов модел.

Во овој случај не беше само секој извршен директор, самиот Брус Ли, потпретседател на мобилните телефони Хуавеи, го потврдува тоа во интервју во Андроид Централна И најдоброто од сите е што речиси со целосна сигурност го знаеме местото: мобилниот светски конгрес во Барселона 2018 година. Вест што не изненадува гледајќи ги очекувањата и влијанието што го имаа Huawei P10 и P10 Plus презентирани на MWC оваа година.

Ако ладно анализираме, овој датум е најдобар за самиот бренд Бидејќи годината започнува во борба со останатите уреди или предводници на други брендови како што се LG, Samsung, Sony, итн ... Нешто што навистина ќе го забележите со оглед на тоа што тие секогаш ја правеле својата презентација по овие и во случај кога ако е вистина дека не недостасувало „медиумско покривање“, секогаш ќе биде поголемо во рамките на MWC. Оваа година работата што ја спроведе Huawei со своите два уреди е фер, но е неопходна за да се подобрат спецификациите, дизајнот и на крајот корисничкото искуство со своите терминали, работа што сигурно ќе вроди со плод за време на лансирањето, за што е помалку од 6 дена да оди


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.