Huawei отвора нова продавница во Мадрид, ви ја покажуваме

И покрај најновите политички движења кои влијаат на технологијата за жал, Huawei продолжува со својот цврст и постојан чекор кон лансирање нови проекти и нови производи. Меѓу неговите приоритети, знаеме дека има отворање нови продавници ширум светот и особено во Шпанија, каде пред неколку месеци присуствувавме на отворањето на продавницата Huawei на Гран Виа во Мадрид. Новата продавница Huawei исто така се наоѓа во главниот град на Шпанија и нејзиното отворање е опкружено со подароци и новости. Стотици луѓе се собраа пред вратата да ја пречекаат оваа нова продавница од азиската фирма.

Во оваа пригода, Трговскиот центар Ла Гавија во населбата Валекас (Валекас за пријатели) имаше среќа да биде домаќин на нова продавница Хуавеи, трговски центар каде што наоѓаме и продавници од други признати технолошки брендови како што се Самсунг и Xiaomi. Затоа, требаше да се очекува дека не може да недостасува потпис од гигант како Хуавеи. На првите кои пристигнаа им беа врачени награди како што се Huawei P30 Pro, Huawei P30 Lite, различни таблети и производи за широка потрошувачка на електроника од кинеската фирма. 

Покрај тоа, во текот на попладневните часови денес тие ќе продолжат да делат производи преку томболи во кои можат да учествуваат сите што присуствуваат. Конечно и како изненадување, можевме да тестираме за некое време Huawei Mate X, телефонот на Huawei кој се преклопува и кој наскоро ќе се најде во продажба во Шпанија (Willе ви дадеме повеќе информации) и дека ве оставаме на видеото што ја води оваа објава каде што ќе можете да гледате во живо и да насочувате како се спроведуваат дејствијата и дали навистина вреди овој телефон што се склопува. Добредојдовте на гаџетот Актуалидад во текот на оваа 2020 година, се надевам дека ќе уживате со нас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)