Huawei ќе ја претстави Huawei Nova на следната IFA во Берлин

Презентација на Huawei Nova

Кинескиот производител Huawei се чини дека нема да престане да создава модели на паметни телефони како неговиот конкурент Samsung. Новото мобилно семејство што ќе ги придружува Huawei Honor и Huawei P ќе биде семејството Хуавеи Нова. Паметен телефон од висока класа насочен кон специфична публика. Овој паметен телефон ќе биде презентиран на 2 септември во ИФА во Берлин, саем на кој ќе се очекуваат технолошките гаџети што допрва ќе бидат познати.

Така, во текот на целото времетраење на следната IFA ќе ги знаеме деталите за овој паметен телефон за кој во моментот знаеме дека ќе има мазен грб и без видлив надворешен елемент освен камерата.

Информациите се официјални затоа што ја знаеме презентацијата благодарение на публикацијата што Ју Ченгдонг, постар потпретседател на компанијата, ја објави преку социјалната мрежа Веибо заедно со постерот за презентација. Но, сè уште не знаеме важни елементи како што се публиката за која ќе бидат наменети или хардверот што ќе го носи, работи што сè уште не ги знаеме и кои сè уште се впечатливи за корисникот.

Huawei Nova би можел да биде мобилниот со закривен екран на компанијата Huawei

Ако го земеме предвид најновиот хардвер што го објави Huawei, Huawei Nova може да го има 5,5-инчен екран и значителна сума на RAM меморија, но може да зборуваме и за семејство на врвни мобилни телефони кои имаа закривени екрани како Samsung Galaxy S7 Edge. Овој тип на екрани ќе ги работи и Huawei, но не знаеме кога ќе започне првиот терминал со него, тоа може да биде Huawei Nova.

Huawei потврдува вака вашето присуство на саемот на IFA, саем на кој, покрај другите, ќе бидат присутни и Самсунг и Кобо Ракутен, но тие нема да бидат единствените што ќе ги покажат и покажат своите производи, производи што наскоро ќе ги видиме на пазарите иако Дали тие ќе бидат добри како што очекуваат корисниците? Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.