Huawei Mate 9 Pro со закривен екран може да се види на неколку протечени слики

Huawei

Само пред неколку дена можевме да присуствуваме на официјалното претставување на новиот Huawei Мате 9, во својата стандардна верзија и достапна за секого, и во својата премиум верзија крстена како дизајн на порше Mate 9. Сите бевме изненадени што кинескиот производител заборави на закривениот екран и ја направи помоќната верзија на својот фаблет достапна за сите корисници, но сепак мораше да видиме нов уред.

И тоа е дека во последните часови се појавија неколку филтрирани слики за тоа што може да биде Huawei Mate 9 Pro, нова верзија на предводникот на кинескиот производител, со закривен екран и некои забележителни промени во дизајнот.

За жал, и секогаш според гласините, би можеле да останеме без да го гледаме овој нов терминал во Европа, бидејќи тој може да се продава исклучиво во Кина, иако оваа точка сè уште не е потврдена и вистината ќе биде прилично чудна ако погледнеме во траекторија на Huawei што обично не извршува само локални лансирања.

Овој Huawei Mate 9 Pro има a дизајн доста сличен на работ на Samsung Galaxy S7 Ако ги погледнеме сликите во овој напис, и тој би имал поинаков дизајн од Huawei Mate 9, кој исто така би видел како блицот и сензорот за отпечатоци ја менуваат позицијата.

Huawei

Подолу ви ги прикажуваме 3-те различни варијанти на Huawei Mate 9 Pro, како и нивните цени;

  • 4 GB RAM меморија + 64 GB простор за 4599 јуани (622 €)
  • 6 GB RAM меморија + 128 GB простор за 5299 јуани (716 €)
  • 6 GB RAM меморија + 256 GB простор за 5699 јуани (771 €)

Дали сакате овој Huawei Mate 9 Pro да стигне до Европа и другите земји низ целиот свет?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.