Huawei MediaPad M5 и M5 Pro, две моќни таблети за што сакате

Главна слика на Huawei MediaPad M5

на таблети Тие исто така имаа свое место во презентацијата на Huawei. И има два модели кои се појавија на сцената: Huawei MediaPad M5 и Huawei MediaPad M5 Pro. Haveе имаме две големини на екранот: двете со резолуција од 2К, домашен процесор на азиската компанија Кирин и поголем модел каде да поставите тастатура и игла.

Huawei се обврза да понуди две нови таблети на пазарот. И тој сака сите видови корисници да бидат задоволни со нив. Оттука, тие се ослободуваат во две различни големини: 8,4 и 10,1 инчи. Да, обајцата имаат иста резолуција и споделуваат процесор, RAM и звучен систем потпишани од Харман Кардон.

Гаџет за новини на Huawei MEdiaPad M5 Pro

Haveе го имаме Huawei MediaPad M5 кој има екран Дијагонала и 8,4K резолуција од 2 инчи (2.560 x 1.600 пиксели). Во него има 8-јадрен процесор HiSilicon Kirin и 4 GB RAM меморија. Во меѓувреме, просторот за складирање ќе биде 32 или 64 GB и можете да користите картички microSD.

Што се однесува до моделот со 10 инчи, ќе имаме и 2K резолуција, истиот процесор HiSilicon Kirin, иако просторот за складирање ќе биде 64 или 128 GB. Тоа е, овој 10-инчен модел е крстен како Huawei MediaPad M5 Pro. И во двата случаи ќе имаме 4 GB RAM меморија и најновата верзија на зелената андроид платформа: Android 8.0 под прилагодениот слој EMUI 8.0.

Huawei MediaPad M5 Pro Stylus

Исто така, оваа поголема верзија ќе биде придружена со покажувач Stylus Со кои можете да земате бесплатен белешки, да цртате или да работите на PDF документи како да е тетратка. И дали е тоа екранот на Huawei MediaPad M5 Pro открива над 4.000 нивоа на притисок врз него.

Конечно, батеријата има капацитет од 7.500 милиампери што може да ја понуди, според податоците на компанијата, до 15 часа автономија со едно полнење. И ќе имаме верзии на WiFi или верзии на WiFi плус LTE (4G). Цените ќе бидат следниве:

Цени на Huawei MediaPad M5


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.