Huawei P10 за прв пат се гледа на неколку протечени слики

Huawei

Пред само неколку дена, Huawei официјално го претстави Mate 9, неговиот нов фаблет кој има за цел да го освои пазарот благодарение на отсуството на Galaxy Note 7 во него од причини што сите ги знаеме доволно добро. Сепак, се чини дека кинескиот производител одлучи да не направи ниту една пауза во својата кариера за да стане еден од производителите со најголем број продажби и веќе интензивно работи на својот следен предводник Huawei P10.

И тоа е тоа Во последните часови протекоа неколку слики во кои може да се види, наводно, P10 во целиот свој раскош. Меѓу новитетите кои брзо скокаат во окото, можеме да видиме фронтален скенер за отпечатоци.

Сликите се објавени на социјалната мрежа Веибо и во неа можеме да видиме дека конфигурацијата на двојна камера на задниот дел од мобилниот уред. Останува да видиме дали Leica ќе продолжи да ја сертифицира камерата на овој нов Huawei P1o или можеби ќе добие нова улога при развивањето на камерата за овој нов смартфон.

Што се однесува до неговиот ентериер, како што можевме да знаеме неколку денови, тој ќе монтира процесор Kirin 960 со осум јадра на 2.3GHZ и графички процесор Mali-G71, што ќе биде поддржано од 4 или 6 GB RAM меморија. Конечниот екран ќе биде 5.5 инчи со резолуција од 1440 x 2560 пиксели.

Што мислите за новиот Huawei P10 што го видовме на неколку слики кои протекоа во последните часови?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.