Huawei P10 може повторно да се види на слики, покажувајќи извонреден дизајн

Huawei P10

Huawei веќе стана најпрофитабилен производител на мобилни уреди во рамките на пазарот на мобилни телефони, и по официјалното претставување на успешните Huawei P9 и неодамнешното лансирање на Huawei Mate 9, кинескиот производител веќе го подготвува својот нов предводник Huawei P10.

Минатата недела веќе можевме да видиме неколку слики филтрирани на овој нов мобилен уред, но денес тој повторно беше прикажан, во поквалитетни слики и каде можеме да го видиме неговиот извонреден дизајн, со закривен екран.

Како што можете да видите на сликата што ја предводи оваа статија, Новиот P10 ќе има заоблен екран од 5.5 инчи од двете страни, иако според некои гласини ќе има и верзија со тотално рамен екран. Постојат многу производители кои се одлучуваат за закривени екрани, не заборавајќи дека има многу корисници кои не се многу убедени во овој вид екран.

Во моментов новиот Huawei P10 покажува многу, иако сè уште немаме можен датум за негово официјално претставување. Во претходните случаи, настанот обично се наоѓа непосредно по Светскиот мобилен конгрес, иако можеби кинескиот производител размислува да ја смени својата стратегија.

Што мислите за новиот Huawei P10 што денес можеме да го видиме на нови протечени слики?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.