Huawei P20 Pro е прогласен за „Најдобар паметен телефон за 2018 година“ од Европската асоцијација за хардвер

Предниот Huawei P20 Pro

Во овој случај, станува збор за награда доделена од Европската асоцијација за хардвер, во која може да најдеме и други производи од многу брендови како што се Apple iPad Pro или процесор Intel Core I7. Во овој случај, ние ќе се фокусираме на наградата што е освоена Huawei за P20 Pro и тој е единствениот во категоријата паметни телефони.

На изданието на овие награди беше претставен учество на повеќе од 100 новинари Акредитирани луѓе кои бирале од разни електронски и хардверски производи, на списокот се појавуваат од графички картички, лаптопи, паметни камери и голем број производи.

Задниот дел на Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro е одличен терминал во сите аспекти

Нема сомнение дека овој нов Huawei е импресивен од секој поглед и е дека тројната главна камера Leica, екранот и сè заедно го прават овој модел на кинеската фирма одличен тим за оние што бараат добра изведба помеѓу квалитетот и цената.

Потпретседател на телефонска активност во рамките на потрошувачката деловна единица на Huawei, Брус Ли, ја коментираше важноста на оваа награда до медиумите: «Ова признание го воспоставува Huawei P20 Pro како силен омилен меѓу потрошувачите и индустријата. Воодушевени сме што ја примивме оваа награда »

Од своја страна, ннджеј Банија, ко-основач на Европската асоцијација за хардвер, се манифестираше: "Huawei P20 Pro беше крунисан во овие награди како „Најдобриот паметен телефон за 2018 година“ пред просторијата полна со големи личности од технолошката индустрија. Европската асоцијација за хардвер обединува девет најголеми технолошки публикации од целиот европски континент, со комбиниран дострел од повеќе од 22 милиони читатели. Откако ги оценија најновите лансирања на производите на овој пазар, повеќе од 100 најдобри издавачи на технологија во Европа го избраа новиот Huawei P20 Pro за „Најдобар од најдобрите“. Ова е неверојатно достигнување за Huawei во високо конкурентна категорија.". Тука ја оставаме долгата листа на добитници од Европската асоцијација за хардвер, вклучувајќи го и овој спектакуларен смартфон Huawei.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.