Huawei P30 Pro започнува во две нови бои и со Android 10

Друга од новините на кинескиот бренд на IFA 2019 е презентацијата на две нови бои за Huawei P30 Pro. Две нови нијанси кои го комплетираат изборот на бои во оваа популарна палета на врвни производи, што е бестселер за брендот, како што беше откриено и на настанот во Берлин.

Целиот спектар на P30 веќе има повеќе од 10 милиони корисници ширум светот, како што откри брендот. Затоа, за да го прослават овој успех, тие лансираат две нови бои на Huawei P30 Pro. Покрај тоа, тие веќе пристигнуваат со Android 10 со EMUI 10 како официјален слој за прилагодување.

Mystic Blue и Mystic Lavender се новите бои кои се лансираат од овој Huawei P30 Pro. Во овој случај, брендот сакаше да го објасни следново за овие бои: зајдисонцето “.

Бои на Huawei P30 Pro

Од друга страна, има мала промена благодарение на овие две бои, бидејќи областа на леќата на фотоапаратот е редизајнирана со површина со висок сјај. На долната половина од тетратката се користи мат финиш спречува отпечатоци од прсти и размачкувања, како што велат од самата марка.

Обновен Huawei P30 Pro, подготвен да им даде на корисниците она што им е потребно. Подготвени да користат Андроид 10 со ЕМУИ 10, така што корисниците имаат пристап до сите овие функции и подобрувања на официјален начин во високиот опсег, уживајќи во овие две нови бои.

На час нема податоци за кога ќе бидат објавени овие нови бои на Huawei P30 Pro. Веројатно наскоро, но мора да почекаме одредена потврда од кинескиот производител. Сигурно наскоро ќе имаме повеќе информации за нив. Обновување на овој популарен опсег.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.