iOS 10 веќе е на 34% од поддржаните уреди

посвојување-иос-10

Секоја нова верзија на оперативниот систем за мобилни уреди што ја лансира компанијата со седиште во Купертино, обично ни нуди голем број на новости, многу од нив инспирирани од jailbreak измени, работите мора да се кажат како што се, другите инспирирани од Android и други. тие навистина се домашни. Иако од минатиот јуни, многу корисници кои, бидејќи се програмери или се дел од јавната бета програма на Apple, тестираат iOS 10, од ​​минатиот 13 септември Секој сега може да го ажурира својот уред, доколку е поддржан, до најновата верзија на iOS, број 10.

Оваа нова верзија на iOS ни нуди голем број новини, главно естетски, но и функционални, како што е апликацијата за пораки што доби голем број нови опции за да може да се натпреварува со WhatsApp, Telegram, Line и други, иако е ограничена на платформата на Apple има многу малку да се направи. Од минатиот 13 септември, квотата за посвојување расте многу брзо. По првите 24 часа, iOS 10 веќе внесе 14,45% на поддржани уреди, што одговара на стапката на усвојување на iOS 9 во истиот временски период.

Денес, процентот на корисници кои веќе ги ажурирале своите компатибилни уреди е 34%, според податоците понудени од компанијата за анализа Mixpanel, бидејќи Apple сè уште не донел одлука за ова прашање. Логично, овој број ќе се зголемува бидејќи корисниците со компатибилни уреди и кои не се многу свесни за технологијата, го реализираат известувањето што го имаат на своите уреди за ажурирање. Но, исто така, ќе биде зголемен од корисниците кои ќе го добијат својот нов iPhone 7 во наредните денови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.