IPhone 7 ги уништува сите свои ривали во AnTuTu, вклучувајќи го и Galaxy S7 edge

Јаболко

На нови iPhone 7 и iPhone 7 Plus Тие се веќе достапни на пазарот, иако е повеќе од можно ако започнете да купувате еден, треба да почекате неколку дена за да уживате во него, поради проблемите со акциите што Apple веќе ги трпи во некои од моделите на двата терминали. Значи, нема да морате да чекате бидејќи го имате вашиот нов iPhone во вашите раце е за нешто повеќе моќ.

И, дали има нешто што останува од новите уреди на „Епл“, тоа е моќ благодарение на новиот процесор А10, кој ги разоткри сите свои ривали, вклучително и Galaxy S7 раб, откако беше виден во AnTuTu и по извонредното поминување на iPhone 7 Plus од реперот на Ggeekbench.

IPhone 7 има добиено вкупно 178.397 поени, што е скоро третина од резултатот добиен од iPhone 6s и со тоа ги надмина повеќето свои ривали присутни на пазарот на мобилни телефони. Со оглед на овој резултат, можеме да кажеме дека оние на Купертино успеале повторно да создадат вистински astвер.

iPhone 7

Досега, OnePlus 3 беше крал на пазарот според моќноста, мерено преку AnTuTu, иако сега мора да му го остави своето место на новиот iPhone 7 кој, чекајќи нови конкуренти, успеа да собори кој било уред. A10 Fusion со 2 GB RAM меморија на iPhone 7 во моментов е крунисан за крал на пазарот, чекајќи го тој на iPhone 7 Plus со 3 GB RAM меморија на вончето.

Што мислите за резултатот што го доби iPhone 7 во AnTuTu?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Антонио Исус dijo

  Кога ќе му ставите 2k екран, известете ме хахаха, ќе видите како 178000 стануваат 14000 или така.
  Нормално е да им покаже, тој е 6 или 7 месеци помлад од некои

 2.   Anonimo dijo

  Резолуцијата е заморна. Постои видео што циркулира на Интернет во кое се гледа белешката седум во која тој е тестиран и во 720 и во 2К и дава ист резултат.

 3.   сојгил dijo

  И помалку јадра и помалку Овен и уште.

 4.   Onеронимо Фернандез dijo

  Ако не го видовте кинескиот мобилен телефон / мобилен телефон, јас извадив 183.500, што исто така се појави во антиту