IPhone SE 2 би се појавил во 2018 година и со поголема моќност

IPhone SE 2 објавен во пролетта 2018 година

Не им се потребни големи мобилни телефони, иако ова е тренд. Apple го знае ова, па оттука и iPhone SE, модел на паметен телефон Што има и што има вашата публика се карактеризира со уживање во 4-инчен екран. Иако неговата шасија е помала од остатокот од гамата на Купертино, вистината е дека неговите карактеристики велат поинаку. Внатре ги имаме истите компоненти како iPhone 6S.

Во текот на овие последни месеци, поставен е нов iPhone SE на табелата на Apple. Како и да е, веста што протекуваше даде храна за размислување. Особено поради датумите на презентациите што ги дадоа - овој август. Сега, нова рунда гласини е повторно филтрирана. И iPhone SE 2 е позициониран за следната година и со некои подобрувања во перформансите.

Гласини за iPhone SE 2

Актуелниот iPhone SE го има истиот процесор во iPhone 6S. Тоа е, ние зборуваме за Apple A9. Сепак, според изворите коментираат на порталот 9to5mac, работата е би се надградил за да го претстави тековниот чип iPhone 7. Потсетиме дека процесор на сегашниот предводник е Apple A10.

Исто така, она што не е јасно е дали неговиот дизајн ќе остане недопрен, а 4-инчниот екран ќе остане. Очигледно, Apple исто така би бил подготвен малку да ја зголеми големината на дијагоналата и да достигне 4,2 инчи. Она што можете да го очекувате се капацитети за складирање од 32 или 128 GB. Ова беше едно од ретките подобрувања што Apple ги воведе во последното ажурирање на моделот.

Затоа, ако гласините се точни, две години по неговото претставување - пролет 2016 година - а iPhone SE 2 би се појавил на сцената. Ова ќе биде поставено како опсег на влез - да не се меша со низок опсег - од каталогот на Apple. Да потсетиме, и други гласини сугерираат дека тоа нема да биде единствената новина во мобилниот дел од Купертино и е дека Самостоен Apple Watch а со LTE врска демне и во џебот на потрошувачите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.