IPhone X, најпосакуваниот подарок овој Божиќ

Првите слики на iPhone X започнаа да се појавуваат во медиумите, кратко по почетокот на 2017 година, aубопитен дизајн за јазичето што го нуди на горниот дел од екранот, јазиче што по неговото претставување откривме каква е неговата специфична функција беше

Како што започна да ги достигнува првите среќници кои го резервираа во текот на првите минути откако Епл го отвори периодот на резервација, многумина беа корисници кои повторно се за loveубија во производ на Apple конкретно И тоа не е само големината, туку и квалитетот на OLED екранот, градежните материјали, елиминацијата на копчето за стартување ...

Што ни нуди iPhone X во споредба со неговите претходници?

За почетниците, големината на екранот. Ако сте корисник кој секогаш се определувал за моделот Плус поради големината на екранот, ќе бидете воодушевени од iPhone X, не само затоа што екранот е поголем, 5,8 инчи за 5,5 од моделот Плус, туку затоа што рамките се намалени на максимум, што го прави уредот многу податлив модел со една рака и каде целиот преден дел е екран.

IPhone X ни нуди, како iPhone 8 и iPhone 8 Plus моделот, стаклен заден финиш, со рамка од нерѓосувачки челик со хируршки квалитет, тој е компатибилен со безжично полнење и е отпорен на прашина и вода. Задната страна наоѓаме двојна камера од 12 mpx, со поголем сензор од неговите претходници, телефото леќа и оптичка стабилизација на сликата.

За разлика од другите години, Apple избра оваа година да лансира само две бои: сребрена и просторомашна, оставајќи ги настрана златните и розовите златни бои, бои што станаа блокбастери во претходните модели, но дека пазарот на половни уреди, каде што завршуваат со iPhone, немаат ист излез како традиционалните бои како што се белата, црната или просторот сиво.

Двојната батерија што ни ја нуди iPhone X внатре, заедно со нервниот процесор A11 Bionic способен да изврши 600.000 милиони операции во секунда, дозволете да ја продолжите батеријата на уредот, правејќи го нормално, совршено до два дена. Се разбира, ќе го искористиме за да ја исцедиме неговата моќност во целост, да не очекуваме чуда од овој уред, бидејќи во овие случаи, батеријата ќе трае најмногу еден ден.

Друг новитет што можеме да го најдеме само во iPhone X е системот Face ID за препознавање лице, безбедносен систем кој целосно го заменува сензорот за отпечатоци што пристигна на пазарот со iPhone 5s, пред неколку години. Face ID ни нуди а поголема безбедност од сензорот за отпечатоци, е во состојба да го препознае нашето лице дури и ако носиме очила за сонце, капа, шал, палто со висок врат, брада, коза или мустаќи ...

Покрај тоа, благодарение на сензорот за длабочина на предната камера Вистинска длабочина на iPhone X, уредот е способен откријте ја длабочината и понудете ни мапирање на лицето што ни овозможува да ја замениме позадината на сликите со додавање на различни ефекти што во моментов можеме да ги најдеме само во студиото за фотографија.

Новиот формат на екранот на iPhone X, заедно со елиминацијата на копчето home, го прави iPhone X да ни понуди поинаков начин на интеракција на што бевме навикнати, да бидеме релативно мала крива на учење, бидејќи брзо стигнуваме до новите гестови на интеракција со уредот, особено при отклучување на уредот, пристап до отворени апликации, купување во App Store.

Купете го iPhone X овој Божиќ

Така, со сите свои доблести, IPhone X стана giftвезден подарок овој Божиќ и не е за помалку. Затоа, ако и вие сте решиле да го вклучите во вашето писмо, но се сомневате дека се збунети земи го на К-туин y имаат корист од сите предности што ни се нудат при купување на кој било производ на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Раул Авилс dijo

    добра статија и фотографиите се многу стилски хехехе